Ukraine Everywhere: Результати Місяця культурної дипломатії України

Із 10 лютого до 10 березня тривав «Місяць культурної дипломатії України» у Вікіпедії. Український інститут спільно із Міністерством закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» закликали додавати та вдосконалювати статті про українську культуру, щоб об’єктивна інформація про Україну була доступною у різних регіонах світу.

Візуалізація: Український інститут

Кампанія охоплювала акцію в українськомовному розділі та міжнародну акцію, учасники якої могли створювати й покращувати статті іншими мовами. В українській Вікіпедії 45 учасників і учасниць за місяць створили і покращили 217 статей. У міжнародному конкурсі 127 користувачів і користувачок створили й покращили близько 600 різних статей 43 мовами.

Як розповіла Віра Моторко, менеджерка проєкту від Вікімедіа Україна:

В основному долучилися користувачі, які вже редагували Вікіпедію раніше — існує когорта таких легких на підйом людей, яким цікаво писати про інші культури. Це легко очікувати від мовців французькою чи польських сусідів, а коли користувач виділяє свій час на те, щоб на писати окситанською чи каталанською, хай навіть на два абзаци, про щось українське, а не місцеве — це якось особливо радує. І хочеться вірити, що світ відкритий до нас так, як і ми до нього.

Новими мовами створили статті про звичні для нас речі: статті «Многая літа» і «Борщ» тепер можна почитати мовою малаялам (Індія), а статтю про «Розстріляне відродження» — китайською. У багатьох мовних розділах з’явилися статті про бренд України — Ukraine NOW; відомі українські фільми останніх років — Атлантида, Донбас. Серед постатей багато уваги було до Дзиги Вертова, Софії Яблонську.

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ, прокоментував важливість Місяця так:

Завдяки цьому проєкту у Вікіпедії з’явилися сотні нових статей різними мовами про Україну, її культуру, досягнення і потенціал. Люди в усьому світі зможуть дізнатися щось нове про нашу країну. Переконаний, що це спонукатиме багатьох з них згодом відвідати Україну, навчатися у ній чи інвестувати у неї. Ми обов’язково розвиватимемо успіх цього проєкту і надалі.

На думку Володимира Шейка, генерального директора Українського інституту:

Для Українського інституту важливо, щоб культура ставала об’єднавчою силою і допомагала будувати зв’язки України зі світом. У цьому проєкті нам вчергове вдалося це зробити. До Місяця культурної дипломатії України долучилися учасники з десятків країн світу, серед яких — досвідчені дописувачі Вікіпедії, котрі цікавляться Україною, закордонні українці, студенти, викладачі університетів.

Дякуємо усім, хто долучився до Місяця. Запрошуємо й надалі втілювати його заклик — Ukraine Everywhere, і розповідати у Вікіпедії про українські постаті, події і явища, які формували як українську культуру, так і здійснювали внесок для усього світу.

Опубліковано у Вікіпедійне, Конкурси, Співпрація з державою. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Ukraine Everywhere: Результати Місяця культурної дипломатії України

  1. Cергій Мартинюк (Світогор Лелеко) коментує:

    Дякую пані Вірі Моторко за цікаву лекцію. Хочу процитувати заповідь усім нам, мовлену на віки в фантастичній драмі “Осіння казка” Лесі Українки: “Хто визволиться сам – той буде вільним. Хто визволить кого – в неволю візьме.” І наостанок дякую за цей місяць культурної дипломатії України. Було цікаво.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s