У конкурсі Wikimedia CEE Spring пройде тиждень, присвячений Україні

Цей анонс також доступний англійською мовою.

До кінця травня триватиме вікіпедійний конкурс Wikimedia CEE Spring 2021, у межах якого можна створювати і поліпшувати статті про Україну іншими мовами Центральної та Східної Європи. Долучитися можуть усі охочі, для найактивніших авторів і авторок статей про Україну передбачені відзнаки та сувеніри.

Писати про Україну під час конкурсу можна мовами, якими розмовляють у Центральній і Східній Європі, — німецькою, хорватською, польською тощо, але не українською.

У Вікіпедії сьомий рік поспіль проходить конкурс статей Wikimedia CEE Spring, присвячений країнам Центральної і Східної Європи (ЦСЄ). Цього року змагання триває із 21 березня до 31 травня у понад 30 мовних розділах Вікіпедії.

Конкурс розділений на 10 тематичних тижнів, присвячених певним країнам і спільнотам ЦСЄ. Темою 8-го тижня, який триватиме з 10 по 16 травня, є Україна, Північна Македонія, Австрія і Донський регіон. Запрошуємо всіх охочих долучатися і розповідати про Україну в мовних розділах Вікіпедії, у яких проходить CEE Spring.

Писати про Україну можна не лише у вказаний період. У переважній більшості розділів Вікіпедії конкурс триває до кінця травня, однак просимо заздалегідь ознайомитися з правилами кожного з мовних розділів–учасників Wikimedia CEE Spring 2021. Писати про Україну можна лише іншими мовами (скажімо, німецькою, хорватською чи польською), не українською.

«Конкурс CEE Spring є гарною нагодою дізнатися більше про цю частину Європи і поділитися справді цінною та правдивою інформацією на сторінках Вікіпедії. Для учасників з інших країн ми намагалися зібрати такі теми, які допоможуть краще зрозуміти історію України та її сучасну ситуацію. Це теми статей, які можна створювати чи доповнювати протягом конкурсу і які охоплюють різні сфери — політику, географію, культуру, економіку, медицину, спорт тощо», — зазначила Ольга Мілянович, членкиня організаційного комітету конкурсу в Україні та прес-секретарка ГО «Вікімедіа Україна».

Перелік статей про Україну, пропонованих до створення й поліпшення, можна знайти на цій сторінці. Окремими переліками тут представлені популярні і важливі статті, які часто переглядають в українській Вікіпедії, але які відсутні чи короткі у Вікіпедіях іншими мовами Центральної та Східної Європи.

Наприклад, статтю про Марусю Чурай, окрім української, можна почитати лише російською і хорватською. Біографія Василя Стуса у Вікіпедії доступна 21 мовою, але відсутня угорською, словацькою, турецькою, латиською. Про Хортицю розповідають 26 мовних розділів, але поки бракує такої статті сербською, грузинською, хорватською та естонською.

За попередні тижні змагань учасники Wikimedia CEE Spring 2021 встигли створити низку важливих статей про Україну різними мовами ЦСЄ. Тепер грецькою можна почитати про Ірину Гуревич, дослідницю в галузі комп’ютерних наук, білоруською — про Єлизавету Ясько, народну депутатку й політологиню. Болгарською з’явилася детальна стаття про українську діаспору.

Допоможіть представити ще більше вільних знань про Україну, беріть участь у Wikimedia CEE Spring 2021 до кінця травня. Авторам і авторкам найбільшого внеску про Україну команда «Вікімедіа Україна» вручить віртуальні відзнаки та подарує пам’ятні сувеніри. Статті повинні відповідати правилам локального конкурсу. Також можуть бути передбачені призи від локальних організаторів, їхня наявність та правила отримання залежать від кожного мовного розділу.

Пропонований перелік статей про Україну в конкурсі CEE Spring

Також доступні окремі статті найважливіших відсутніх та занадто коротких статей про Україну для кожного мовного розділу, що бере участь у конкурсі.

В українській Вікіпедії конкурс тривав протягом квітня під назвою «Європейська весна». Його учасники й учасниці створили й покращили понад 1600 статей про 40 країн і спільнот Центральної і Східної Європи. Найбільше українськомовні вікіпедисти писали про Польщу, Росію, Чехію, Білорусь, Боснію та Герцеговину.

Із запитаннями пишіть на адресу ceespring@wikimedia.org.ua

Ідея конкурсу Wikimedia CEE Spring виникла 2014 року на конференції Wikimedia CEE Meeting за участі активістів руху Вікімедіа з різних країн Центрально-Східної Європи. З 2015 року конкурс щороку проходить паралельно у Вікіпедіях тими мовами, якими розмовляють у ЦСЄ. В українській Вікіпедії на сьогодні це найбільший конкурс статей. У 2020 році дописувачі української Вікіпедії створили й поліпшили понад 3800 статей — рекордну в історії конкурсу кількість.

Опубліковано у Анонси, Конкурси, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s