Результати міжнародного WikiGap Challenge: 2940 статей і чотири українці у топ-10

Організація «Вікімедіа Швеція» оголосила результати міжнародного марафону WikiGap Challenge — глобальної кампанії, яка проводилася у березні-квітні за підтримки Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Вітаємо чотирьох редакторів української Вікіпедії, які увійшли до топ-10, та розповідаємо детальніше про результати.

WikiGap Challenge проводиться із 2019 року, його метою є покращити висвітлення у Вікіпедії жінок та пов’язаних тем якомога більшою кількістю мов. Цього року марафон пройшов утретє, його окремим фокусом була тема прав людини — за підтримки Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Офіційний логотип WikiGap. Зображення у суспільному надбанні

Цей міжнародний марафон проводиться окремо від кампанії WikiGap в українських вікіпроєктах, яку ми організували у березні. Однак можна було брати участь одночасно у двох проєктах, і чимало редакторів та редакторок української Вікіпедії скористалися цією можливістю.

Переможцями марафону стали користувачі й користувачки, які набрали найбільше балів за системою, що брала до уваги кількість та якість внеску.

За результатами WikiGap Challenge 2021 чотири редактори української Вікіпедії увійшли в топ-10 переможців:

  • Андрій Гриценко (п’яте місце; 142 створені та поліпшені статті)
  • lxlalexlxl (шосте місце; 99 статей)
  • Дми88 (дев’яте місце; 68 статей)
  • Mr.Rosewater (десяте місце; 69 статей)

Перше місце — у користувача Tuga1143, котрий наповнював Вікіпедію португальською мовою і створив та покращив 429 статей.

Андрій Гриценко — переможець WikiGap Challenge у 2019 та 2020 роках і призер цьогорічної акції. Фото: Camelia.boban, CC BY-SA 4.0

Загальна кількість учасників і учасниць марафону — 81. За час марафон вони створили і покращили 2940 статей 27 мовами. У межах фокусної теми, присвяченої правам людини, створено 337 статей різними мовами про 29 жінок, запропонованих організаторами.

Також журі WikiGap Challenge визначило дві найкращі марафону. Ними стали стаття про мексиканську художницю Фріду Кало мовою сорані та вірменськомовна стаття про акторку українського походження Віру Холодну.

Загалом в українській Вікіпедії у рамках міжнародного WikiGap Challenge було створено і поліпшено понад 400 статей. Наприклад, з’явилася стаття про чилійську етнографиню і останню носійку яганської мови Кристіну Кальдерон чи про низку борчинь вільного стилю.

Читайте та дивіться також:

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Результати міжнародного WikiGap Challenge: 2940 статей і чотири українці у топ-10

  1. Сповіщення: Долучайтеся про WikiGap Challenge — розповідайте світові про видатних жінок з України та інших країн | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s