Долучайтеся до WikiGap Challenge — розповідайте світові про видатних жінок з України та інших країн

Із 8 березня до 8 травня у Вікіпедії проходить міжнародний марафон WikiGap Challenge, присвячений наповненню Вікіпедії статтями про жінок. Його проводять Міністерство закордонних справ Швеції та некомерційна організація «Вікімедіа Швеція», за підтримки Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Запрошуємо долучатися написанням статей про видатних жінок українською мовою та про українок іншими мовами.

Міжнародна ініціатива WikiGap існує з 2018 року і цього року організовується уже вп’яте. Її метою є боротися із гендерним дисбалансом у Вікіпедії — наразі менше однієї п’ятої біографічних статей Вікіпедії присвячені жінкам. 

Із 2018 року «Вікімедіа Україна» разом із партнерами щорічно у березні проводила окремий марафон WikiGap в українській Вікіпедії. Цього року ми змушені відкласти його з огляду на російське вторгнення в Україну. (Більше про підтримку вікіспільноти в час війни читайте за посиланням).

Водночас, зараз триває міжнародний марафон WikiGap Challenge. До нього можна долучатися будь-якою мовою, зокрема й українською. Запрошуємо долучатися усіх охочих: пишіть статті українською мовою про видатних жінок, а також відкривайте світові українських жінок іншими мовами.

Наприклад, можна написати іншими мовами та покращити українською статтю про Тетяну Остащенко — першу жінку, котра стала командувачем окремого роду сил в історії Збройних сил України. Або ж про дипломаток, котрі підтримують Україну на міжнародній арені — як-то Оксану Маркарову (посол України в США) чи Еміне Джепарову (перша заступниця міністра закордонних справ України).

Учасниці тренінгу WikiGap у Харкові, 2019 рік. Фото: Venzz, CC BY-SA 4.0

Активні учасники й учасниці можуть позмагатися за міжнародні призи, які будуть оголошені організаторами окремо. У 2019 та 2020 році переможцем глобального конкурсу був український вікіпедист Андрій Гриценко, а чимало українців та українок входили до топ-10 — тож запрошуємо до участі і цьогоріч. 

Додатково усі, хто долучаться принаймні однією статтею в україномовному розділі Вікіпедії, можуть отримати електронний сертифікат участі від «Вікімедіа Україна». Щоб отримати його, напишіть нам за адресою wikigap@wikimedia.org.ua

Зверніть увагу, що «Вікімедіа Україна» не є організатором міжнародного марафону і не контролює процес визначення переможців. Але ми будемо раді відповісти на ваші питання або ж передати їх міжнародним організаторам. Пишіть нам за тією ж адресою, якщо маєте питання.

Опубліковано у Конкурси, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to Долучайтеся до WikiGap Challenge — розповідайте світові про видатних жінок з України та інших країн

  1. Сповіщення: Інформаційне волонтерство у Вікіпедії: чому воно важливе, як працює Вікіпедія та як до неї долучитися | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за лютий — березень 2022 року | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за березень — квітень 2022 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s