З 20 травня по 10 червня в українській Вікіпедії проходив тематичний тиждень з написання статей про караїмський етнос — Караїмський тиждень. Завдяки ньому в україномовному розділі онлайн-енциклопедії з’явилося близько 190 нових і поліпшених статей. Розповідаємо про підсумки кампанії.

Історія караїмів багата на визначних постатей, пам’ятки архітектури, культури. Врешті сама караїмська мова є унікальною. У міжвоєнний період караїмські діячі видавали журнали, утримували кенаси, були науковцями та брали участь у суспільному житті. Караїмські громади існували й існують на території України.
Водночас караїми та їхня доля — тема, що неповно розкрита в українській Вікіпедії, проте є надзвичайно важливою в контексті минулого України та Криму.
Під час кампанії три переможці поділили призові місця:
- Перше місце посів користувач Krutyvuss. Він переклав та написав аж 115 статей!
- Користувач Дми88 створив 38 статей та дві поліпшив. Усі вони виконані старанно та не містять помилок, тож учасник посів заслужене друге місце.
- Третє місце посіла користувачка Anna Korcheva, яка написала 11 статей й одну поліпшила — вона переважно писала про визначних караїмських жінок.
Користувачі, які поліпшили або написали бодай одну статтю, наступні: Мандрівниця, Visem, Ivgemytlig, Haida, Durantas, Чоплан, Андрій Гриценко, Markverona, Пані Людмила, EleNte, Ivgemytlig. Усі вони незабаром отримають сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна».
Окремо варто відзначити статті доброго рівня: Мікєй Олександр Якович, Караїми Галича, Лопатто Шелуміель, Єшвович Яніна Львівна.
Сумарно 182 нові статті було створено та 5 поліпшено.
Цікаво, що уже після проведення тижневика Верховна Рада Україна прийняла Закон України «Про корінні народи», до яких віднесли караїмів.
Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за вересень—жовтень | Вікімедіа Україна