Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за вересень—жовтень

Про основні новини з життя вікімедійної спільноти та нові можливості традиційно розповідає ГО «Вікімедіа Україна» у своєму дайджесті за вересень—жовтень 2021 року.

Найцікавіше за вересень та поточні події

У вересні — на початку жовтня відбулися такі події:

З 1 до 30 вересня тривала українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Україна фінішувала на другому місці за кількістю поданих робіт серед понад 30 країн-учасниць. 335 учасників та учасниць з України завантажили майже 25400 фото. Детальніші результати будемо публікувати згодом.

2 та 3 жовтня відбулась Вікіконференція 2021. Перший день конференції пройшов повністю онлайн, а під час другого дня відбулися вікізустрічі у чотирьох населених пунктах: Київ, Харків, Львів і Турбів Вінницької області. 72 людини долучилися до конференції в чотирьох містах, а ще кілька десятків — лише онлайн. Детальніше читайте у нашому блозі.

Наразі тривають:

З 5 жовтня до 5 листопада ГО «Вікімедіа Україна» та БФ «Бібліотечна країна» запрошують долучатися до конкурсу з наповнення україномовного розділу Вікіпедії статтями про об’єкти культурної спадщини та видатних людей України — «Культурна спадщина та видатні постаті».

З 11 жовтня до 1 листопада відбуватиметься «Тиждень української мови у Вікіпедії». Він присвячений Дню української писемності та мови, який відзначатимемо 9 листопада.

• Починаючи з 2015 року ГО «Вікімедіа Україна» проводить Конкурс наукових фотографій. Зараз ми шукаємо волонтерів, готових долучатися до організації проєкту. До 14 жовтня включно запрошуємо зголошуватися за цим посиланням.

Майбутні події:

18 жовтня о 16:00 ГО «Вікімедіа Україна» та Київська МАН запрошують на вебінар, присвячений проєкту «Вікіпедія для молодих дослідників та дослідниць». Долучитися до вебінару.

Код доступу: 441454

З 10 листопада до 10 березня триватиме щорічний конкурс статей для педагогів «Вікіпедія для школи» 2021 — 2022. Зголошуйтеся до організаційної команди до 20 жовтня (середа) та долучайтесь до обговорення тут.

Цікаві публікації за останній місяць

Вікіконференція 2021: що приховує новий логотип?

Переможці фотоконкурсу «Вікі любить Землю» у номінації «За кількісний внесок»

Караїмський тиждень: результати кампанії

Переможці спецномінації «Захист заповідних територій» конкурсу «Вікі любить Землю»

Конкурс «Вікі любить пам’ятки»: У пошуках пам’яток Миропілля, або про шкоду від неякісних списків культурної спадщини

Про практичну сторону відсутності «свободи панорами» в Україні

Міжнародні новини

• Тривають вибори членів міжнародного комітету, що розробить новий Статут Руху Вікімедіа. Проголосувати можуть усі досвідчені користувачі вікіпроєктів. Читайте більше і голосуйте до 24 жовтня.

• Вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа завершилися, із 19 кандидатів було обрано чотирьох членів Ради повірених. Більше про переможців виборів читайте у нашому блозі.

• CEE Meeting, щорічна зустріч вікімедійців Центральної та Східної Європи, пройде 5—7 листопада у онлайн-форматі. Мовою конференції буде англійська; організатори також планують забезпечувати переклад на російську мову. Сторінка конференції; реєструйтеся за посиланням.

Опубліковано у Поточні події, Щомісячний дайджест | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s