Як пройшла Вікіконференція 2021

2 та 3 жовтня 2021 року відбулась Вікіконференція 2021 — одинадцята в нашій історії, але вперше у комбінованому форматі онлайн та наживо. Перший день конференції пройшов повністю онлайн, а під час другого дня відбулися вікізустрічі у чотирьох населених пунктах: Київ, Харків, Львів і Турбів Вінницької області.

72 людини долучилися до конференції в усіх чотирьох містах, а ще кілька десятків — лише онлайн. Розповідаємо, про що говорили на цьогорічній Вікіконференції і як себе показав комбінований формат.

Онлайн-день

Програма онлайн-дня Вікіконференції складалася з 14 сесій, розділених на два потоки. Вони відбувалися на платформі Zoom, а також транслювалися на YouTube-каналі «Вікімедіа Україна».

Першим доповідачем Вікіконференції після вступного слова став Каарел Вайдла — вікімедієць із Естонії, колишній директор Вікімедіа Естонія, а зараз — один із ключових координаторів міжнародного стратегічного процесу у Фонді Вікімедіа. Він розповів про міжнародну стратегію вікіруху та можливості для української спільноти.

Далі NickK розповів про те, що принесе українській спільноті CEE Hub — майбутня організація вікімедійців Центрально-Східної Європи, а Віра Моторко виступила з презентацією про розвиток Руху Вікімедіа.

Цього року Вікіконференція пройшла за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, тож на конференції був присутній Ростислав Карандєєв, перший заступник очільника цього міністерства. Він виступив перед учасниками з вітальним словом.

Першу половину онлайн-дня Вікіконференції завершив Антон Процюк, який розповів про те, як «Вікімедіа Україна» та українська вікіспільнота будуватимуть плани на 2022 рік.

Учасники онлайн-дня Вікіконференції 2021

Після обідньої перерви Вікіконференція розділилася на два потоки. Доповідач(к)ами другої половини онлайн-дня Вікіконференції 2021 були: Оксана Мороз, Fed4ev, Renvoy, Олександр Гаврик, Антон Процюк, Ганна Осадчук, Brunei, Arxivist та Ольга Мілянович.

Представники Фонду Вікімедіа Мехман Ібрагімов (також член Правління «Вікімедіа Грузія») та Мерват Салман (вікімедійниця з Йорданії) розповіли про універсальний кодекс поведінки вікімедійного руху.

Наживо до онлайн-дня Вікіконференції долучилися понад 50 людей, зокрема учасники вікізустрічей у Харкові та Турбові, які збиралися разом, щоб дивитися і обговорювати онлайн-програму. Записи двох потоків конференції на YouTube наразі переглянули понад 400 разів.

Усі учасники онлайн-дня, які відвідали більшість сесій, зможуть отримати сувеніри за участь у конференції. Записи та матеріали усіх сесій можна знайти на сторінці програми.

Частина сувенірного набору учасників Вікіконференції 2021

Вікізустріч у Києві

Другий день Вікіконференції у Києві розпочався об 11:00 у Великому конференц-залі НАН України.

Після вітального слова та обговорення планів «Вікімедіа Україна» та української вікіспільноти на 2022 рік усі присутні познайомилися, коротко розповіли про свою діяльність у Вікіпедії, плани та мрії.

Учасники вікізустрічі у Києві

Вікізустріч у Києві складалася з шести доповідей членів вікіспільноти та виступу Захара Федорака, державного експерта Міністерства культури та інформаційної політики України, про можливості для української Вікіпедії в контексті нормативних змін у мовній сфері. 

Цю зустріч відвідали понад тридцять людей. Серед них були присутні освітяни з різних регіонів України які у цей день святкували своє професійне свято — День працівників освіти.

«Для мене кожна конференція — це приємна зустріч із колегами-вікіпедистами та вікіпедистами друзями. Але кожного разу це ще й і нові знайомства з цікавими особистостями. У Києві приємне враження від державного експерта Мінкультури. Приємно, що є взаєморозуміння у розвитку Вікі як розвитку української мови, та її ролі у державності» — розповіла учасниця вікізустрічі у Києві Галина Качуровська.

Вікізустріч у Харкові

У Харкові Вікіконференція проходила у клубі «Шостий кут». Під час онлайн-дня харків’яни разом дивилися та обговорювали пряму трансляцію Вікіконференції. У другий день конференції тут відбулася вікізустріч, у якій взяли участь 16 людей.

Учасники вікізустрічі у Харкові

На конференції у Харкові пройшло кілька важливих обговорень щодо планів розвитку вікіспільноти та регіональних спільнот, а також обговорили ілюстрування Вікіпедії.

Під час бліц-доповідей підняли питання пошуку балансу між кількістю і якістю статей в українській Вікіпедії. Також обговорювалися перспективи розвитку малоактивного сестринського проєкту — Вікіпідручника.

«Офлайн частина мене дуже задовольнила. Учасники конференції, а також її теми були вельми цікавими. Отже, достатньо матеріалу для роздумів та нових звершень» — зазначила учасниця вікізустрічі у Харкові maylon4.

Вікізустріч у Львові

Вікізустріч у Львові відбулася у громадському просторі «Радіо Гараж», у самому центрі міста, неподалік від пам’ятника Адаму Міцкевичу. Програма львівської вікізустрічі містила п’ять сесій, у них взяли участь десять людей. 

Учасники вікізустрічі у Львові

Почали із дискусії «17 років редагувань: як пишеться українська Вікіпедія», де обговорили стан і перспективи розвитку україномовної Вікіпедії.

Під час сесії «Найважливіші новини міжнародного вікіруху» слухали про те, які зміни відбуваються в міжнародному вікімедійному русі і як члени української вікіспільноти можуть вплинути на ці процеси. На тренінгу «Глобальні групи та боротьба з вандалізмом» присутні дізналися про новий зручний інструмент відстежування вандальних чи некоректних редагувань.

Під час презентації «БоГеМА: співпраця вікімедійного руху та культурних установ» обговорювали, з якими інституціями у Львові можна почати співпрацю та як це правильно робити. На фінальній сесії учасники дізналися більше про те, як працюють Вікідані.

Також на цій вікізустрічі піднімалося питання про необхідність створення львівського осередку ВМУА та пошуку приміщення, яке могла б використовувати львівська спільнота для своїх потреб.

«Загалом вийшло добре, атмосфера була дуже дружньою, незважаючи на те, що деяких людей бачив вперше. Напевно єдиним мінусом було те, що половина учасників пішла раніше, однак на загальні враження у мене це не дуже вплинуло» — розповів учасник львівської вікізустрічі Renvoy.

Вікізустріч у Турбові

У Турбів Вінницької області учасники та учасниці Вікіконференції почали прибувати ще другого жовтня. Для них було організовано перегляд онлайн-сесій конференції. Після обіду гості вирушили на екскурсію по визначних та цікавих місцях Турбівської громади. За результатами екскурсії було створено три нові статті у Вікіпедії. 

Учасники вікізустрічі у Турбові

Зранку третього жовтня відбулося відкриття вікізустрічі. Перед аудиторією виступив почесний краєзнавець та відмінник освіти України, учасник Вікіконференції 2013 року, співорганізатор вікіекспедицій та Вікімарафону Олександр Роговий.

Як і в Києві, присутні скористалися нагодою привітати вчителів та викладачів, які були учасниками конференції, з Днем працівникам освіти.

Враховуючи карантинні обмеження та чудову погоду, окремі сесії проводилися на відкритому повітрі. Загалом у вікізустрічі в Турбові взяли участь 13 людей.

«Для невеликих населених пунктів такі заходи є великою подією, тому місцеві партнери заходу намагалися зробити все можливе, аби учасники повернулися додому з приємними враженнями. Вікіконференція дасть поштовх для організації інших важливих всеукраїнських та міжнародних подій у селищі» — зазначив організатор турбівської вікізустрічі Віктор Семенюк.

Опубліковано у Історія, Конференції | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to Як пройшла Вікіконференція 2021

  1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за вересень—жовтень | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2021 році: Що ми зробили уперше | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: «Будні івент-менеджера. Версія 2022» — історії волонтерства Олександра Котляра та Анастасії Петрової | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s