Як писали про Україну під час «Європейської весни» 2022

З 21 березня до 31 травня у Вікіпедії проходив конкурс статей «Європейська весна» (CEE Spring) 2022, присвячений країнам Центральної та Східної Європи. Перший тиждень цьогорічного конкурсу був сфокусований на Україні. Розповідаємо про результати цієї міжнародної кампанії.

З 2015 року вікімедійці з Центральної та Східної Європи щороку організовують міжнародний конкурс CEE Spring. Його мета — об’єднати зусилля вікіспільноти регіону для створення та покращення статей про історію, культуру, традиції та видатних постатей з різних країн регіону.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» щорічно проводила конкурс статей в українській Вікіпедії, але цьогоріч ми були змушені скасувати конкурс через повномасштабне російське вторгнення в Україну.

Перший тиждень цьогорічного конкурсу (з 21 до 27 березня) організатори присвятили українській географії, традиціям, їжі та культурі. 

Загалом за десять тижнів проведення конкурсу понад 140 учасників та учасниць написали 859 статей про Україну у 21 мовному розділі Вікіпедії. Це більше ніж минулого року, тоді майже 130 людей написали понад 640 статей на українську тематику.

Найбільше про Україну цьогоріч писали користувачі та користувачки латвійської (204 статті), грецької (118) та польської (80) Вікіпедій. 

Завдяки кампанії CEE Spring 2022 польській Вікіпедії вперше зʼявилася стаття про традиційну українську «паляницю», литовській — про металургійний комбінат «Азовсталь», боснійській — про Бучанську різанину, грецькій — про знищений росіянами Донецький академічний обласний драматичний театр у Маріуполі.

Ми дякуємо усім учасникам та учасницям «Європейської весни», які долучилися до висвітлення української тематики у Вікіпедії.

Усі учасники та учасниці, хто долучилися принаймні однією статтею на українську тему в іншому мовному розділі, можуть отримати електронний сертифікат участі від «Вікімедіа Україна». Для цього напишіть нам за адресою info@wikimedia.org.ua

Крім цього, у польській Вікіпедії 1 по 30 квітня проходив «Український місяць», під час якого учасники писали польською мовою статті про українську культуру, історію, політику, кухню, мистецтво, науку тощо. Результати цієї кампанії стануть відомі незабаром.

Опубліковано у Результати | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Як писали про Україну під час «Європейської весни» 2022

  1. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за серпень — вересень 2022 року | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Долучайтеся до конкурсу «Європейська весна» 2023 | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s