Долучайтеся до конкурсу «Європейська весна» 2023

З 15 квітня до 15 травня триває конкурс статей «Європейська весна» 2023. Він проходить у межах міжнародної кампанії CEE Spring, та присвячений написанню статей про країни Ради Європи в українській Вікіпедії.

CEE Spring — це міжнародний конкурс, що ставить за мету розвиток співробітництва у межах Центральної та Східної Європи та покращення висвітлення регіону у Вікіпедії. В Україні ця кампанія проводиться щорічно з 2015 року, за винятком минулого року, коли в українській Вікіпедії вона була скасована через повномасштабне російське вторгнення в Україну.

Цьогоріч CEE Spring розпочався 21 березня і триватиме до кінця травня. Учасники та учасниці міжнародної кампанії уже встигли написати понад 300 статей про Україну, це другий результат серед усіх країн за кількістю статей.

«З 2015 року учасники й учасниці конкурсу “Європейська весна” опрацювали понад 13 тисяч статей про країни Центрально-Східної Європи, зокрема завдяки цьому в українській Вікіпедії досить добре представлені такі країни, як Польща, Грузія та Молдова. У 2023 році ми зробили фокус на країни Ради Європи, аби також покращити висвітлення країн Західної та Північної Європи. Нашою метою є підвищити висвітлення тих країн, які наразі представлені недостатньо — чим гірше певна країна наразі висвітлена в українській Вікіпедії, тим вищий бал можна отримати за опрацювання статті про неї. Наприклад, особливо недопредставленими в українській Вікіпедії є Данія, Нідерланди, Сербія та Туреччина. Статті можуть бути присвячені культурі, політиці, науці, видатним представникам, історичним подіям та іншим значущим темам», — коментує Микола Козленко, заступник голови Правління ГО «Вікімедіа Україна» та член організаційної команди проєкту «Європейська весна».

Детальні умови участі та перелік статей, пропонованих до створення й покращення, дивіться на сторінці конкурсу у Вікіпедії: spring.wikimedia.org.ua

Крім Вікіпедії, конкурс «Європейська весна» пройде і в сестринських вікіпроєктах — Вікіцитатах та Вікімандрах

Долучитися до кампанії можуть усі охочі. У конкурсі передбачені цінні призи для авторів найкращих індивідуальних статей і найбільшого якісного внеску за результатами оцінювання журі (детально про критерії читайте за посиланням). Набір сувенірів та сертифікати участі можуть отримати усі учасники й учасниці конкурсу, які створять або суттєво поліпшать принаймні три статті у межах конкурсу (із дотриманням правил конкурсу та Вікіпедії).

Активним учасникам і учасницям конкурсу в минулі роки варто звернути увагу на оновлення цьогорічного конкурсу: 

  • Перш за все оновлений тематичний формат конкурсу — пишемо про країни Ради Європи. Отже, додалося 20 нових країн із Західної, Північної та Південної Європи, а натомість кілька країн Центрально-Східної Європи тепер не підпадають під тематику конкурсу (зокрема Росія та Білорусь)
  • Внесено зміни до конкурсної формули, за якою будуть визначатися переможці. Загалом система оцінювання 2023 року мотивує створювати небагато якісних статей на противагу великому числу низькоякісних статей.
  • Також запроваджено коефіцієнти країн — чим гірше певна країна наразі висвітлена в українській Вікіпедії (пропорційно її населенню та висвітленню в англійській Вікіпедії), тим вищий бал можна отримати за опрацювання статті про неї. 

Детально ці умови прописані на сторінці регламенту конкурсу.

Читайте також:

Опубліковано у Анонси, Конкурси, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Долучайтеся до конкурсу «Європейська весна» 2023

  1. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за березень — квітень 2023 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s