Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за серпень — вересень 2022 року

Традиційно, про події, що минули, та нові можливості для вікіспільноти розповідаємо у щомісячному дайджесті від ГО «Вікімедіа Україна».

Свято-Воскресенська церква у місті Слов’янськ на Донеччині. У 2017 році ця ілюстрація посіла друге місце в українській частині фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», а 24 серпня 2022 року вона стала зображенням дня у Вікіпедії.

Актуальні події та можливості

До 1 листопада проходить «Книжкова Шафа» — конкурс із наповнення та перевірки вмісту Вікіджерел, сестринського проєкту Вікіпедії. Детальніше про конкурс читайте у нашій статті.

Постійно відбувається прийом заявок на вікігранти — програму підтримки української вікіспільноти, яка допомагає покривати витрати, необхідні для розвитку вікіпроєктів. Детальніше про програму читайте у нашій статті.

Впродовж війни громадська організація «Вікімедіа Україна» надає підтримку представникам української вікіспільноти, які потерпіли від наслідків війни чи стали на захист України. Якщо вам потрібна будь-яка допомога — заповніть анкету за посиланням.

Майбутні події

З 1 по 31 жовтня відбудеться українська частина найбільшого міжнародного фотоконкурсу об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Детальніше про конкурс читайте у нашій статті.

З 1 по 9 жовтня в Україні відбудеться щорічна Вікіконференція. Розповідаємо про те, як виглядатиме конференція і як до неї долучитися.  

 Минулі події

До 5 серпня в українській Вікіпедії та Вікіданих проходив Місячник ілюстрування української природи. Детальніше про результати тематичної кампанії читайте у нашій статті.

11 серпня на міжнародному фестивалі Вікіманія відбулася панель під назвою «Криза і БоГеМА» (Crisis and GLAM). Розповідаємо про основні тези з цього виступу за посиланням.

13 серпня під час Вікіманії ми провели виступ про те, як російська війна в Україні вплинула на українську вікіспільноту. Ми зібрали основні тези із цього виступу у статті.

14 серпня у Києві відбулася вікізустріч, присвячена Вікіманії. У ній взяли участь 14 людей. Детальніше про те, як пройшла ця подія, читайте у цьому дописі.

​​До 6 вересня тривали вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Детальніше про важливість цієї події читайте у нашій статті.

9—11 вересня українська делегація взяла участь у конференції Wikimedia Summit у Берліні та онлайн, де обговорювалося майбутнє стратегії міжнародного вікімедійного руху. Нотатки із заходу на цій сторінці.

Цікаві публікації та відео

Історії вікімедійців під час війни:

Міжнародні події

До 10 жовтня можна взяти участь у конкурсі на звуковий логотип для проєктів Фонду Вікімедіа. Детальніше читайте за посиланням.

Опубліковано у Поточні події, Щомісячний дайджест | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s