Як проходили минулорічні Вікіконференції?

Вікіконференція 2022 — це щорічна масштабна подія, присвячена Вікіпедії, вікіпроєктам та вільним знанням. У цій статті розповідаємо про те, як та де відбувалися минулі конференції, та чого нам чекати цього року.

Мета Вікіконференції — зібрати спільноту Вікіпедії та інших вікіпроєктів, аби познайомитися, поділитися досвідом, порадіти успіхам одне одного і обговорити розв’язання спільних проблем. Це також можливість показати українській спільноті міжнародний досвід та організувати корисні тренінги.

Якими були попередні конференції?

2011

Фото: Buka, CC BY-SA 3.0

Перша Вікіконференція проводилась 14—18 вересня 2011 року у Львові на «Форумі видавців». У ній взяли участь близько 40 учасників, а сама конференція складалось 12 презентацій. Однією зі спеціальних тем першої Вікіконференції стало досягнення 300 тисяч статей в Українській Вікіпедії.

2012

Фото: Kharkivian, CC BY-SA 3.0

Друга конференція проходила у Харкові 28–29 квітня 2012 року у Харківському національному університеті імені Василя Каразіна.

2013

Фото: Jbuket, CC BY-SA 3.0

Третя за ліком Вікіконференція, присвячена вікіпроєктам та вільним знанням, проходила 2—3 листопада у Вінниці на території Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна». 

2014

Вікіконференція 2014 року відбулася у Києві через пів року після подій Революції Гідності. Саме тому її логотип створено у вигляді Архангела Михаїла — покровителя Києва. Того року організатори конференції вирішили зробити її з мінімальною кількістю лекцій та більшою кількістю семінарів, воркшопів та обговорень.

2015

Пʼята вікіконференція знову відбувалася у Львові. Вона проходила 19-20 вересня 2015 року, через тиждень після CEE Meeting 2015 в Естонії, для того, аби українські учасники цієї міжнародної зустрічі поділилися досвідом і ще свіжими ідеями та думками. 

2016

Вікіконференція 2016 року проходила 3—4 вересня у Києві, в приміщенні музею Національного університету «Києво-Могилянська академія».

2017

Фото: Tohaomg, CC BY-SA 4.0

У логотипі Вікіконференції 2017 року, яка відбувалася у Херсоні 25—26 серпня, поєднано зображення логотипа Вікіпедії та «херсонського кавуна».

Два дні конференції містили понад 10 сесій, присвячених розвитку вікіпроєктів та діяльності ГО «Вікімедіа Україна».

2018

24—26 серпня 2018 року у Києві пройшла восьма щорічна Вікіконференція. Центральною темою заходу стало обговорення стратегії Руху Вікімедіа та розробка стратегічного плану для українських вікіпроєктів.

2019

Вікіконференція 2019 року відбулась 12—13 жовтня у Харкові в Бібліотеці Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Учасники та учасниці конференції обговорювали стратегію «Вікімедіа Україна».

2020

Вікіконференція 2020 року, у зв’язку з пандемією COVID-19, відбулася в онлайн-форматі. Більшість сесій конференції транслювались на YouTube-каналі «Вікімедіа Україна». Саме тому одним з елементів логотипу вікіконференції 2020 є комп’ютерний монітор.

2021

У 2021 році Вікіконференція проходила 2—3 жовтня у комбінованому форматі. Вона складалася з двох частин:

  • У суботу 2 жовтня конференція проходила повністю в онлайн-форматі.
  • У неділю 3 жовтня відбулися вікізустрічі у чотирьох населених пунктах (Київ, Харків, Львів і Турбів Вінницької області).

2022

Цього року Вікіконференція відбудеться з 1 жовтня до 9 жовтня у гібридному форматі. Важливою темою для обговорення буде робота Вікіпедії і вікіспільноти під час війни, однак можна подавати заявки до програми й на інші теми.

Наразі в межах Віконференції плануються зустрічі 2 жовтня у Львові і 8 жовтня у Києві. Участь безкоштовна, для учасників і учасниць вікізустрічей буде передбачене харчування та, за потреби, стипендія на проїзд і проживання.

Для участі у конференції обов’язкова попередня реєстрація, вона триває до 21 вересня включно. 

Деталі: 

Опубліковано у Історія, Конференції | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Як проходили минулорічні Вікіконференції?

  1. martynukunpukrnet коментує:

    Радію за спільноту Вікіпедії. Саме в часи небезпеки оцінюється робота будь якої спільноти. Ми всі Незламні і Гідні! Нас можна завоювати, але підкорити ніколи. Успіхів і до зустрічі.

    Подобається

  2. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за вересень — жовтень 2022 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s