Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за вересень — жовтень 2022 року

У новому осінньому випуску дайджесту від ГО «Вікімедіа Україна» за вересень — жовтень ми розповідаємо про «Вікі любить пам’ятки», цьогорічну Вікіконференцію та інші новини української вікіспільноти.

Актуальні події та можливості

До 31 жовтня триває українська частина найбільшого міжнародного фотоконкурсу памʼяток культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». У звʼязку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі можуть брати лише фото та відео, що були зняті до 23 лютого 2022 року включно. Детальніше читайте на сторінці конкурсу.

До 1 листопада у Вікіджерелах триває конкурс «Книжкова Шафа». Головна мета цієї акції — наповнити українські Вікіджерела вичитаними творами українською мовою. Детальніше про конкурс читайте за посиланням.

До 30 листопада в українських Вікіцитатах втретє триває марафон «Це сказала вона». Цей проєкт присвячений створенню і покращенню статей про видатних жінок. Детальніше читайте у нашій статті.

17 жовтня «Вікімедіа Україна» буде проводити вікітренінг для студентів Національного університету «Львівська політехніка». Детальніше — на сторінці події.

 Минулі події

14—16 вересня відбулася четверта зустріч європейських координаторів програми БоГеМА 2022. Цю подію відвідала українська вікімедійниця Анна Хроболова.

З онлайн-доповіддю також виступив координатор програм «Вікімедіа Україна» Антон Процюк. Запис виступу доступний за посиланням (англійською).

14–16 жовтня проходила одинадцята щорічна зустріч вікімедійців із Центральної та Східної Європи. Вона відбувалася в Північній Македонії, у місті Охрид; у зустрічі взяли участь шість учасників та учасниць з України. Користувач Renvoy розповів про українську вікіспільноту під час війни, а менеджерка міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю» Олеся Луканюк представила цей проєкт. Детальніше про враження українських делегатів від цієї події ми розповімо згодом.

Вікіконференція 2022 

1 жовтня відбувся ​​онлайн-день Вікіконференції 2022. У ній взяли участь понад 50 вікімедійців та вікімедійниць з різних куточків України та світу. 

2 жовтня у межах Вікіконференції 2022 у Львові відбулася вікізустріч. У цій події взяли участь 15 учасників та учасниць.

8 жовтня у Києві відбулася друга вікізустріч у межах цьогорічної Вікіконференції. До зустрічі долучилися понад 30 учасників та учасниць.

16 жовтня у межах Вікіконференції пройшла вікізустріч у Харкові для місцевої вікіспільноти. Детальніше про результати Вікіконференції 2022 ми розповімо уже незабаром.

Цікаві публікації та відео

Міжнародні події та публікації

28 вересня Wikimedia Deutschland опублікували серію публікацій про «Вікімедіа Україна» під час війни (німецькою мовою): Wikimedia & Wikipedia in der Ukraine #2: Portrait von Wikimedia Ukraine та Wikimedia & Wikipedia in der Ukraine #3: Wikimedia Ukraine in Zeiten des Krieges.

Опубліковано у Поточні події, Щомісячний дайджест | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s