У першій половині жовтня у гібридному форматі відбулася Вікіконференція 2022. Вона складалася з онлайн-програми та серії офлайн-подій у різних куточках України. У них взяли участь близько 60 учасників та учасниць. Розповідаємо про результати конференції у цій статті.
Вікіконференція 2022 — це масштабна подія, присвячена Вікіпедії, вікіпроєктам та вільним знанням. Цьогоріч вона проходила вдванадцяте, щорічно починаючи з 2011 року.
Як і минулого року, цьогорічна конференція складалася з онлайн-програми та серії офлайн-подій. Цьогоріч вони проходили у Львові, Києві та Харкові. До них долучилися 47 учасників та учасниць, ще принаймні 15 людей взяли участь у конференції виключно онлайн.
Онлайн-день
1 жовтня у форматі онлайн відбулася перша подія у межах цьогорічної Вікіконференції. У ній взяли участь понад 50 вікімедійців та вікімедійниць з різних куточків України та світу.
Також з привітаннями до української спільноти звернулися співзасновник Вікіпедії Джиммі Вейлз і директорка Фонду Вікімедіа Маріани Іскандер.
Про діяльність ГО «Вікімедіа Україна» під час війни розповів координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк.
Асаф Бартов з Фонду Вікімедіа розповів про те, що таке «лексема» і навіщо вона потрібна у вашому житті, а член правління Антон Обожин ГО «Вікімедіа Україна» розповів про те, як працювати із зображеннями у Вікіпедії та Вікісховищі.
Також онлайн-день містив серію бліц-доповідей. Про освітню програму Вікіпедії на кафедрі туризму НУ «Львівська політехніка» доповідала Мар’яна Сеньків; про фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» у 2022 році розповіла Дарина Вознюк; про вільні ліцензії та роботу з адвокації — Павло Костін; а про російські джерела в українській Вікіпедії — користувач Звірі.
Запис онлайн-дня конференції доступний за цим посиланням; також доступна повна програма із посиланнями на слайди доповідачів.
Вікізустріч у Львові
2 жовтня у межах Вікіконференції відбулася вікізустріч у Львові. Вона проходила у міському молодіжному центрі «МолоДвіж». У цій події взяли участь 15 учасників та учасниць.
Програма зустрічі складалася зі знайомства, серії виступів та обговорень. Першим з презентацією про міжнародний вікімедійний рух виступив координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк.
Про розвиток сестринських проєктів Вікіпедії — Вікіцитат та Вікіджерел — розповіли їх адміністратори Сергій Липко та Arxivist. Користувач Звірі був модератором обговорення про проблему російських джерел в українській Вікіпедії.
Наостанок користувач Base поділився технічними лайфхаками для користувачів вікіпроєктів. Запис виступів вікізустрічі у Львові дивіться на нашому каналі.
Вікізустріч у Києві
8 жовтня у Києві відбулася друга офлайн-зустріч Вікіконференції. До неї долучилися понад 30 учасників та учасниць.
Програма конференції містила доповіді та презентації на різноманітні теми. Координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк виступив з презентацією про міжнародний вікімедійний рух. Юрій Пероганич розповів про минуле, теперішнє та майбутнє Віківісника, а Андрій Гриценко виступив з презентацією про Атлас вікіпедистів.
Про роботу з GLAM-інституціями під час війни розповів Сергій Петров — представник «Вікімедіа Україна» в Харківській області. Під час бліц-доповідей Віктор Семенюк розповів про українські села у Вікіпедії та віківишколи у сільській місцевості, Наталія Ластовець — про проблеми категоризації у вікіпроєктах, а Наталія Тимків — про інструмент View it!
На завершення зустрічі користувачі Tohaomg та Base відповіли на технічні питання учасників і учасниць щодо роботи вікіпроєктів.
Записи сесій конференції доступний за посиланнями:
Вікізустріч у Харкові
У неділю 16 жовтня у Харкові в межах конференції також пройшла вікізустріч для місцевої вікіспільноти. До неї долучилися пʼять людей.
З міркувань безпеки точні місце та час проведення були відомі лише зареєстрованим учасникам та учасницям.
Програма заходу містила огляд основних тем зустрічей Вікіконференції 2022 онлайн та у Києві, а також обговорення планів роботи харківської вікіспільноти під час війни.
Дякуємо кожному та кожній, хто долучилися до Вікіконференції 2022. До зустрічі наступного року!
Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за жовтень — листопад 2022 року | Вікімедіа Україна
Сповіщення: Як вступити до громадської організації «Вікімедіа Україна» | Вікімедіа Україна