Вікіконференцію 2022 завершено: як це було?

У першій половині жовтня у гібридному форматі відбулася Вікіконференція 2022. Вона складалася з онлайн-програми та серії офлайн-подій у різних куточках України. У них взяли участь близько 60 учасників та учасниць. Розповідаємо про результати конференції у цій статті.

Вікіконференція 2022 — це масштабна подія, присвячена Вікіпедії, вікіпроєктам та вільним знанням. Цьогоріч вона проходила вдванадцяте, щорічно починаючи з 2011 року.

Як і минулого року, цьогорічна конференція складалася з онлайн-програми та серії офлайн-подій. Цьогоріч вони проходили у Львові, Києві та Харкові. До них долучилися 47 учасників та учасниць, ще принаймні 15 людей взяли участь у конференції виключно онлайн.

Онлайн-день

1 жовтня у форматі онлайн відбулася перша подія у межах цьогорічної Вікіконференції. У ній взяли участь понад 50 вікімедійців та вікімедійниць з різних куточків України та світу. 

Учасники та учасниці онлайн-дня Вікіконференції 2022, CC0

Також з привітаннями до української спільноти звернулися співзасновник Вікіпедії Джиммі Вейлз і директорка Фонду Вікімедіа Маріани Іскандер. 

Привітання від Джиммі Вейлза
Привітання від Маріани Іскандер

Про діяльність ГО «Вікімедіа Україна» під час війни розповів координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк. 

Асаф Бартов з Фонду Вікімедіа розповів про те, що таке «лексема» і навіщо вона потрібна у вашому житті, а член правління Антон Обожин ГО «Вікімедіа Україна» розповів про те, як працювати із зображеннями у Вікіпедії та Вікісховищі.

Також онлайн-день містив серію бліц-доповідей. Про освітню програму Вікіпедії на кафедрі туризму НУ «Львівська політехніка» доповідала Мар’яна Сеньків; про фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» у 2022 році розповіла Дарина Вознюк; про вільні ліцензії та роботу з адвокації — Павло Костін; а про російські джерела в українській Вікіпедії — користувач Звірі.

Запис онлайн-дня конференції доступний за цим посиланням; також доступна повна програма із посиланнями на слайди доповідачів.

Вікізустріч у Львові

2 жовтня у межах Вікіконференції відбулася вікізустріч у Львові. Вона проходила у міському молодіжному центрі «МолоДвіж». У цій події взяли участь 15 учасників та учасниць.

Учасники та учасниці вікізустрічі у Львові, CC0

Програма зустрічі складалася зі знайомства, серії виступів та обговорень. Першим з презентацією про міжнародний вікімедійний рух виступив координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк. 

Про розвиток сестринських проєктів Вікіпедії — Вікіцитат та Вікіджерел — розповіли їх адміністратори Сергій Липко та Arxivist. Користувач Звірі був модератором обговорення про проблему російських джерел в українській Вікіпедії.

Наостанок користувач Base поділився технічними лайфхаками для користувачів вікіпроєктів. Запис виступів вікізустрічі у Львові дивіться на нашому каналі.

Вікізустріч у Києві

8 жовтня у Києві відбулася друга офлайн-зустріч Вікіконференції. До неї долучилися понад 30 учасників та учасниць.

Учасники та учасниці вікізустрічі у Києві, CC0

Програма конференції містила доповіді та презентації на різноманітні теми. Координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк виступив з презентацією про міжнародний вікімедійний рух. Юрій Пероганич розповів про минуле, теперішнє та майбутнє Віківісника, а Андрій Гриценко виступив з презентацією про Атлас вікіпедистів.

Про роботу з GLAM-інституціями під час війни розповів Сергій Петров — представник «Вікімедіа Україна» в Харківській області. Під час бліц-доповідей Віктор Семенюк розповів про українські села у Вікіпедії та віківишколи у сільській місцевості, Наталія Ластовець — про проблеми категоризації у вікіпроєктах, а Наталія Тимків — про інструмент View it!

На завершення зустрічі користувачі Tohaomg та Base відповіли на технічні питання учасників і учасниць щодо роботи вікіпроєктів.

Записи сесій конференції доступний за посиланнями:

Вікізустріч у Харкові

У неділю 16 жовтня у Харкові в межах конференції також пройшла вікізустріч для місцевої вікіспільноти. До неї долучилися пʼять людей. 

Учасники та учасниці вікізустрічі у Харкові, Фото: Kharkivian (Сергій Петров), CC BY-SA 4.0

З міркувань безпеки точні місце та час проведення були відомі лише зареєстрованим учасникам та учасницям.

Програма заходу містила огляд основних тем зустрічей Вікіконференції 2022 онлайн та у Києві, а також обговорення планів роботи харківської вікіспільноти під час війни. 

Дякуємо кожному та кожній, хто долучилися до Вікіконференції 2022. До зустрічі наступного року!

Опубліковано у Конференції, Результати | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Вікіконференцію 2022 завершено: як це було?

  1. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за жовтень — листопад 2022 року | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Як вступити до громадської організації «Вікімедіа Україна» | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s