Як минув «Тиждень київських письменників» у Вікіпедії

З 17 до 28 лютого у Вікіпедії тривала тематична кампанія з написання статей про письменників Києва. Її ініціювала Київська міська організація Національної спілки письменників України за підтримки громадської організації «Вікімедіа Україна». Про результати цієї кампанії розповідаємо у цій статті.

До «Тижня київських письменників» долучилися 14 учасників та учасниць, які створили 56 нових статей про письменників і письменниць міста Києва та поліпшили 7 наявних статей. Всі вони отримають призи від організаторів, відповідно до свого внеску.

Найактивніші користувачі:

 1. Olga Loboda 0806 (13 створених статей)
 2. Андрій Гриценко (11)
 3. Perohanych (7)
 4. Mr.Rosewater (5)
 5. Jbuket (4)
 6. Lenka:) (3)
 7. Romanbibwiss (3)
 8. Дмитро Боришполець (3)
 9. Ernest Nemmen (2)
 10. Білецький В.С. (2) (ред.)
 11. Пані Людмила (1)
 12. Любмир (1)
 13. A1 (1)
 14. Visem (1)

«Ідея провести цей вікітиждень до Всесвітнього дня письменників виникла у моєї дружини Тетяни, яка входить до правління Київської організації спілки. Заручившись підтримкою голови КО НСПУ Марії Морозенко, і маючи попередній досвід організації вікітижнів, того ж дня, 17 лютого, склав список із 15 необхідних для створення статей, залучив ще двох волонтерів і вніс необхідні правки на сторінки вікітижнів і в загальне оголошення української Вікіпедії.

Протягом 12 днів вікітижня число відсутніх статей про письменників-членів КО НСПУ скоротилося на чверть — з двох сотень до приблизно 150. Проте, впевнений, тиждень дав поштовх для повного заповнення не лише цієї прогалини, але й загалом для створення статей про українських письменників. Також під час тижня учасники знайшли авторитетні джерела для підтвердження значущості кожної обласної організації НСПУ», — розповідає Юрій Пероганич, організатор кампанії, співзасновник ГО «Вікімедіа Україна».

3 березня, у Всесвітній день письменника, відбулася пресконференція з оголошенням підсумків кампанії в Укрінформі. У ній взяли участь: голова КО НСПУ Марія Морозенко,  менеджер з комунікацій ГО «Вікімедіа Україна» Віталій Петрушко, члени правління КО НСПУ Павло Кущ, Лариса Недін, Дмитро Чистяк, Тетяна Череп-Пероганич.

Дивіться також:

Опубліковано у Публічні заходи, Результати | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s