Що таке «згущівка поштою» та як її отримати?

Кожного місяця ми визначаємо та нагороджуємо найактивніших користувачів та користувачок української Вікіпедії. Про минулорічні підсумки програми «згущівка поштою» та поради, як отримати відзнаку у 2023 році, розповідаємо у цій статті.

«Згущівка поштою» — це щомісячна заохочувальна відзнака, яку вже багато років отримують найбільш активні редактори й редакторки української Вікіпедії. Ініціатива зародилася із традиції вікіспільноти вручати віртуальні нагороди; за підтримки ГО «Вікімедіа Україна» вона розширилася до фізичних (та їстівних) відзнак.

У 2022 році ми присудили 85 згущівок 73 вікіпедист(к)ам. Для нагородження організатори кампанії діють за таким алгоритмом:

  1. створюють автоматичні списки найактивніших користувачів;
  2. перевіряють внесок користувачів, щоб дискваліфікувати тих, хто порушує правила вікіпроєктів або не відповідає іншим критеріям (наприклад, уже недавно нагороджувався);
  3. контактують з переможцями та отримують їх фізичну адресу;
  4. відправляють відзнаку поштою.

Вікіпедист(к)и, відзначені цією нагородою, отримують поштою подарунковий пакунок зі справжньою згущівкою та сувенірами з логотипом Вікіпедії від ГО «Вікімедіа Україна». Крім цього, вони здобувають віртуальну відзнаку на своїй сторінці обговорення в українській Вікіпедії.

Нагородження відбувається у таких номінаціях: 

  • Найактивніший новачок — її отримують користувачі та користувачки, які додали найбільше інформації в байтах протягом місяця, та розпочали свою активність не раніше, ніж за два місяці до того. У 2022 році ми відзначили 41 новачка.
  • Найактивніший досвідчений користувач — нагороджується користувач, який зробив найбільший внесок в байтах протягом місяця і почав редагувати раніше, ніж за два місяці до того. Минулоріч ми відзначили 12 таких користувачів.
  • Найактивніший ботовод — отримує власник чи власниця найактивнішого бота або автор(ка) найбільшої напівавтоматичної заливки. Минулого року ми відзначили 5 ботоводів. 
  • Найактивніший патрульний — відзначається користувач(ка) із найбільшою кількістю виконаних патрулювань за місяць, за винятком автоматичних патрулювань. У 2022 році згущівку отримали 12 найактивніших патрульних.
  • Найактивніший адміністратор — користувачі із найбільшою кількістю виконаних адміністративних дій у Вікіпедії. Торік ми відзначили аж 15 адміністраторів (зокрема 3 тимчасових).

Ми регулярно розпитуємо отримувачів «Згущівки поштою» про їх мотивацію активно наповнювати українські вікіпроєкти.

Андрій Гриценко зазначив: «Це вже стало хобі та сенсом життя. До того ж підтримка з боку ГО “Вікімедіа Україна” ще більше стимулює до активної роботи з редагування та написання статей».

«Першочергово це було завдання в університеті, було потрібно зробити статтю на 20 тисяч байтів. Мені сподобалося створювати й редагувати статтю, тому я вирішила зробити їх декілька і на більшу кількість байтів. Я рада, що мала змогу створити нові цікаві статті, яких до цього не було в українській Вікіпедії», — розповіла Соломія Следзьона, студентка Інституту сталого розвитку імені В’ячеслава Чорновола Львівської політехніки та учасниця Освітньої програми Вікіпедії.

Користувач MatviiFediura так описав свою мотивацію: «Щоб люди дізнавались щось нове, особливо щось нове про те, що вони вже знають, і щоб українська Вікіпедія росла». 

«Для мене Вікіпедія як клуб чи гурток за інтересами, де ти можеш отримати відчуття, що долучаєшся до чогось важливого. Також це чудовий релаксант, коли треба відволіктись від поточних справ, плюс редагувати різні статті досить цікаво і прокачує ерудицію», — розповів користувач AndriyNadozir

«Моєю мотивацією активно наповнювати Вікіпедію є можливість дізнатись щось нове та цікаве та віра в те, що завдяки статтям на сайті більше людей буде замотивовано навчатися рідною мовою», — зазначила користувачка, яка побажала залишитися анонімною.

Читайте також:

Опубліковано у Поточні події, Публікації | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s