«Вікімедієць 2021 року» — хто це?

15 серпня на щорічній конференції Вікіманія було оголошено нового «вікімедійця року». Ним став Алаа Найджар з Леванту. Почесними нагородами також було нагороджено шість учасників та учасниць вікімедійного руху. Розповідаємо про те, хто ці люди.

Джерело: Diff

Щорічна номінація «Вікімедієць року» бере свій початок з 2011 року. Нею традиційно відзначають редакторів та редакторок Вікіпедії й інших сестринських вікіпроєктів, які продемонстрували значний внесок у розвиток вікімедійного руху. Переможцями номінації можуть стати представники різних мовних розділів Вікіпедії, незалежно від походження та національної приналежності. 

Цього разу «вікімедійцем року» став Алаа Найджар з арабської Вікіпедії (Користувач علاء). Алаа — лікар з Леванту, який за останній рік зробив великий внесок у розширення арабського розділу Вікіпедії, Вікіданих та інших сестринських проєктів. Також він є засновником проєкту, який забезпечує об’єктивне висвітлення в арабській Вікіпедії пандемії COVID-19. Своєю працею він допомагає боротися з медичною дезінформацією та протистояти пандемії за допомогою перевіреної інформації.

Алаа Найджар на WikiArabia 2019 у Марракеші (Noureddine Akabli CC BY-SA 4.0)

«Я роблю свій внесок у Вікімедіа через [те, що це дає] можливість ділитися знаннями з усіма людьми, без будь-яких бар’єрів, таких як мова» — розповів Алаа Найджар в інтерв’ю для Фонду Вікімедіа.

«Впродовж глобальної пандемії, Вікіпедія змогла захиститися від дезінформації завдяки роботі таких волонтерів, як Алаа. Його значний внесок до арабської Вікіпедії демонструє увагу та відданість до нейтральності та точності, які забезпечили високий рівень якості інформації у Вікіпедії. Ця нагорода відзначає лідерські якості, визначну роль у підтримці та розвитку його спільноти, та, перш за все, його пристрасть до забезпечення знань для всього світу» — зазначив Джиммі Вейлз, засновник Вікіпедії.

Нагадаємо, що у 2014 році переможцем цієї номінації посмертно став користувач української Вікіпедії — Герой Небесної сотні Ігор Костенко. Він був активним дописувачем та популяризатором української Вікіпедії. Загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській під час подій Революції Гідності.

Почесні відзнаки

Почесні відзнаки — це унікальні номінації для вікімедійників та вікімедійниць, які є популярними серед власної спільноти та мають значний резонанс у суспільстві. Цього року почесну відзнаку отримали дві людини: Кармен Алькасар з Мексики (користувачка Wotancito) та Нетха Хусейн з Індії (користувачка Netha_Hussain).

Новачком року стала Карма Чітраваті (користувачка Carma_citrawati) за свій внесок у балійську Вікіпедію та каталогізацію понад 600 балійських рукописів, написаних на пальмовому листі.

Спеціальною нагородою «20-річна честь» було відзначено Лодевійка Гелауффа (користувач Effeietsanders), який є частиною вікіруху з перших років його існування. Лодевійк також є одним із засновників міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» та працює над координацією цього проєкту вже понад десятиліття.

У номінації «технологічний новатор» переміг Джей Пракаш (користувач Jayprakash12345). Своєю роботою Джей надавав технічну підтримку індійській вікіспільноті та зосередився на вдосконаленні технічної інфраструктури, яка забезпечує вільний доступ до знань.

Лауреаткою у сфері «мультимедіа» стала Ананья Мондал (користувачка Atudu). Ананья — дописувачка з Індії, яка започаткувала кампанію «Вікі любить метеликів». Завдяки цьому проєкту було завантажено понад 2600 високоякісних зображень метеликів 428 різних видів та підвидів.

Запис церемонії нагородження можна переглянути на YouTube:

У статті використані матеріали допису «Знайомтесь, Алаа Найджар: переможець номінації «Вікімедієць 2021 року», опублікованого на платформі Diff під вільною ліцензією CC-BY-SA 3.0.

Опубліковано у Конференції, Особистості | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to «Вікімедієць 2021 року» — хто це?

  1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за серпень—вересень | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s