Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за серпень—вересень

Про те, чим жила ГО «Вікімедіа Україна» та українська вікімедійна спільнота у серпні—вересні 2021 року, розповідаємо у новому дайджесті.

Найцікавіше за серпень та поточні події

У серпні за підтримки ГО «Вікімедіа Україна» відбулися такі події:

16—24 серпня проходив онлайн-марафон #мовознай із поліпшення статей в українській Вікіпедії, приурочений до 30-ї річниці незалежності України. За попередніми даними, майже 50 учасників та учасниць поліпшили понад 600 статей. Результати марафону опублікуємо незабаром.

21—22 серпня відбувся форум «20 років Вікіпедії: успіхи та перспективи», який зібрав 45 учасників та учасниць зі всієї України.

• 16 серпня на Вікіманії 2021 команда «Вікімедіа Україна» розповіла про досвід організації кампаній подолання прогалин у вікіпроєктах — конкурсу «Вікі любить Землю» та марафону WikiGap.

Наразі триває українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Для участі можна подавати фото та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків, курганів тощо з усіх регіонів України.

Організатори відзначать авторів найкращих фото і найбільшого внеску у кожному регіоні та по всій Україні. Також у рамках конкурсу проходять такі спеціальні номінації: Аерофото, Відео, Єврейська спадщина, Млини, Пам’ятки національно-визвольної боротьби, Пам’ятки Подесення, Via Regia Ukraine, Квіти України.

Майбутні події:

2—3 жовтня у гібридному форматі пройде Вікіконференція 2021. До 20 вересня триває  реєстрація та збір пропозицій до програми.

До 30 вересня триває збір пропозицій до програми CEE Meeting — щорічної зустрічі вікімедійців Центральної та Східної Європи. Сама міжнародна конференція пройде 5—7 листопада онлайн.

Цікаві публікації за останній місяць

«Місяць історії української незалежності»: результати кампанії

Світова вікімедійна спільнота йде на вибори Фонду Вікімедіа

«Вікімедієць 2021 року» — хто це?

Міжнародні новини

• З 14 по 17 серпня тривала Вікіманія — щорічна конференція міжнародного вікіруху. Україномовні нотатки із деяких сесій читайте на цій сторінці: https://ua.wikimedia.org/?curid=7976

• 31 серпня завершилися вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Проголосувала рекордна кількість членів міжнародної спільноти — 6946 людей. Серед спільноти української Вікіпедії проголосували 22,4% потенційних виборців: понад вдвічі більше, ніж в середньому у світі. Детальніше про обраних кандидатів та результати читайте тут (англійською).

Опубліковано у Поточні події, Щомісячний дайджест | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s