«Місяць історії української незалежності»: результати кампанії

Із 24 червня по 24 липня у Вікіпедії проходив «Місяць історії української незалежності», який організували ГО «Вікімедіа Україна» та Український інститут національної пам’яті. Марафон був присвячений 30-річчю Незалежності України. За результатами місячника 14 учасників та учасниць створили і поліпшили 156 статей. Про детальні результати кампанії розповідаємо у цьому дописі.  

Переможці та організатори кампанії на зустрічі в Українському інституті національної пам’яті (УІНП) — голова УІНП Антон Дробович, вікіпедисти Володимир Шилін і Олександр Желіба, координатор програм «Вікімедіа Україна» Антон Процюк. Фото: Віталій Петрушко, CC0

Тематичні акції та марафони збільшують кількість україномовних статей Вікіпедії, а також наповненість тих статей, що започатковані були вже давно. «Місяць історії української незалежності» мав на меті створити нові статті чи покращити якість наявних про знакові події, явища та значущих осіб сучасної історії України. Взяти участь у марафоні могли усі охочі зареєстровані користувачі та користувачки Вікіпедії. 

Впродовж проведення кампанії учасники займалися створенням та покращенням статей Вікіпедії про ключові події з історії незалежної України, історію державних інституцій та реформ за цей період, історію громадянського суспільства та національних меншин та на інші важливі теми.

Як результат, за час проведення кампанії:

Володимир Шилін та Олександр Желіба, котрі увійшли до числа найактивніших учасників проєкту. Фото: Віталій Петрушко, CC0

Усі активні учасники та учасниці кампанії, які створили чи поліпшили принаймні п’ять статей згідно з правилами Вікіпедії, отримають подарунки від організаторів. Особливими подарунками відзначено п’ять найактивніших:

 • Artemis Dread 
 • GrigorTa
 • Krutyvuss
 • Максим Огородник
 • Мандрівниця

Лідером місячника за кількістю створених статей став користувач Максим Огородник. Він створив 55 нових статей, переважно пов’язані з історією міста Чортків Тернопільської області.

Лідер місячника за сумарним обсягом створених статей — користувач Krutyvuss. Він створив 23 статті з загальним обсягом понад 325 тисяч байтів що становить близько третини від обсягу усіх створених статей.  

Найбільше статей поліпшив користувач Artemis Dread, котрий писав здебільшого на тему сучасних відносин України з іншими державами: наприклад, суттєво поліпшив статтю про українсько-італійські відносини.

25 серпня Український інститут національної пам’яті (УІНП) провів зустріч для нагородження переможців. Там вони поспілкувалися з головою УІНП Антоном Дробовичем, поділилися своїми думками стосовно результатів кампанії та обговорили організацію спільних проєктів у майбутньому.

Переможці, які змогли бути присутніми на зустрічі, отримали свої призи напряму з рук організаторів. Решта переможців отримають їх поштою. 

Нагородження Олександра Желіби, одного із переможців проєкту. 
Фото: Віталій Петрушко, CC0

Сувеніри від організаторів також отримають інші активні учасники й учасниці кампанії:

 • ДмитрОст
 • Юрко Градовський
 • Olga Loboda 0806
 • Perohanych
 • Ivgemytlig

Також організатори передбачили сувеніри для волонтерів української Вікіпедії, які допомогли підготувати проєкт — Василя Шиманського та Наталії Ластовець.

Слідкуйте за майбутніми анонсами від ГО «Вікімедіа Україна», беріть участь у тематичних кампаніях, допомагайте робити українську Вікіпедію кращою та отримуйте за це цінні призи.  

Опубліковано у Історія, Вікітижні, Конкурси, Поточні події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to «Місяць історії української незалежності»: результати кампанії

 1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за серпень—вересень | Вікімедіа Україна

 2. Сповіщення: 31 рік незалежності України крізь призму Вікіпедії  | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s