Цифрова безпека для вікімедійців у час війни

За останні кілька днів ми побачили затримання редактора Вікіпедії в Білорусі та переслідування вікіпедистів у Росії.

Сподіваємося, що активних членів української спільноти немає на територіях, які окуповані росіянами. Утім, на всякий випадок — особливо якщо перебуваєте на окупованій території або можете там опинитися — варто звернути увагу на цифрову безпеку, зокрема в контексті редагування Вікіпедії.

Підбірка ресурсів від Фонду Вікімедіа (здебільшого англійською мовою, але деякі з рекомендованих ресурсів мають переклади) на цій сторінці: Voices under Threat.

З найважливішого:

  • Якщо маєте підстави хвилюватися про безпеку, за можливості приберіть із публічних просторів інформацію, яка може поєднати ваше ім’я та прізвище з вашим вікіпедійним нікнеймом. Почніть із вашої сторінки користувача у Вікіпедії та інших вікіпроєктах. За потреби зверніться до приховувачів.
  • Якщо у вас є просунуті права на кшталт адміністраторських, увімкніть двофакторну автентифікацію. У надзвичайній ситуації можете попросити про тимчасове зняття ваших прав.
  • Переконайтеся, що у вас надійний пароль, який ви не використовуєте на інших ресурсах. Також пам’ятайте про інші загальні правила цифрової безпеки: ось хороша підбірка.
  • У випадку фізичної загрози, яка пов’язана з вашою вікімедійною роботою, пишіть одразу Фонду Вікімедіа — emergencyAt sign.svgwikimedia.org.ua
    • Із нетерміновими безпековими питаннями можна писати команді Trust & Safety Фонду Вікімедіа — caAt sign.svgwikimedia.org.ua

Якщо вам може знадобитися консультаційна допомога від «Вікімедіа Україна», пишіть нам — infoAt sign.svgwikimedia.org.ua. Якщо маєте інші поради, пишіть про них у Кнайпі.

Про можливості підтримки вікіспільноти під час війни читайте за посиланням.

Опубліковано у Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Цифрова безпека для вікімедійців у час війни

  1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за лютий — березень 2022 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s