Про минулі події та актуальні можливості для вікіспільноти під час війни розповідаємо у новому дайджесті від ГО «Вікімедіа Україна».

Актуальні можливості для вікіспільноти:
До 30 квітня у польському мовному розділі триває «Український місяць у Вікіпедії», у межах якого вікіпедистки та вікіпедисти створюють та покращують статті про українську культуру, історію, політику, кухню, мистецтво, науку та інші теми, пов’язані з Україною.
До 30 квітня у Вікіпедії триває проєкт «Культурна спадщина України», у межах якого волонтери та волонтерки створюють та покращують статті про втрачені чи пошкоджені внаслідок російського вторгнення памʼятки України.
До 8 травня у Вікіпедії проходить міжнародний марафон WikiGap Challenge, присвячений наповненню Вікіпедії статтями про жінок.
До 15 травня у межах проєкту «Тиждень здорового довкілля» усі охочі можуть створювати та покращувати статі на теми зміни клімату, забруднення навколишнього середовища та біорізноманіття.
До 31 травня у Вікіпедії триває конкурс статей «Європейська весна», присвячений Центральній та Східній Європі. Наразі учасники та учасниці створили та покращили близько 650 статей про Україну.
Впродовж війни громадська організація «Вікімедіа Україна» надає підтримку представникам української вікіспільноти, які потерпіли від наслідків війни чи стали на захист України. Якщо вам потрібна будь-яка допомога — заповніть анкету за посиланням.
У березні — квітні 2022 року відбулися такі події:
До 17 березня у Вікіпедії вдруге проходив «Місяць культурної дипломатії України». Детальніше про результати читайте у нашій статті
До 10 квітня в українському розділі Вікіпедії тривав тематичний тиждень Франції. Організатори незабаром оголосять підсумки цієї кампанії.
13 квітня за підтримки ГО «Вікімедіа Україна» пройшов онлайн-тренінг для адміністраторів Вікіпедії. Матеріали тренінгу читайте на сторінці. Якщо ви хочете переглянути повний запис, напишіть нам на info@wikimedia.org.ua
До 24 квітня в українському розділі Вікіпедії тривав Тиждень Маріуполя. Організатори підбивають підсумки цієї кампанії.
Цікаві публікації та корисні посилання за останній місяць
- Енциклопедичний спротив. Як працює спільнота Вікіпедії під час війни
- Інформаційний спротив та життя під загрозою окупації: історія вікіпедиста Андрія Гриценка
- «Піти служити у Збройні сили було найбільш логічним кроком» — історія вікіпедиста Антона Обожина
- Боротьба з російською агресією крізь призму об’єктива: історія Сергія Петрова з Харкова
Міжнародні новини
Журі міжнародної частини фотоконкурсу Wiki Loves Monuments («Вікі любить пам’ятки») оголосило результати кампанії за 2021 рік. До двадцятки найкращих робіт конкурсу потрапили чотири світлини пам’яток України
Організатори міжнародної частини фотоконкурсу Wiki Loves Earth («Вікі любить Землю») 2021 оголосили переможців у спеціальній номінації «Права людини та довкілля».