Українець переміг у міжнародній кампанії WikiForHumanRights у Вікіпедії

До 15 травня 2022 року у Вікіпедії тривала глобальна кампанія #WikiForHumanRights 2022: Право на здорове довкілля. Упродовж місяця учасники та учасниці створювали та покращували статті у Вікіпедії на теми, повʼязані з правами людини та зміною клімату. У цій кампанії переміг українець Олександр Желіба (користувач Krutyvuss).

#WikiForHumanRights 2022 — це міжнародний конкурс, спрямований на створення та покращення наявних статей у Вікіпедії, пов’язаних з правами людини та трьома планетарними кризами: зміною клімату, забрудненням навколишнього середовища та втратою біорізноманіття. 

Його мета — забезпечити кожному доступ до нейтральної, заснованої на фактах і актуальної інформації про наше право на здорове довкілля. 

У цьогорічній кампанії взяли участь 700 учасників і учасниць з усього світу, які створили та вдосконалили понад 4000 статей у різних мовних розділах Вікіпедії.

Перше місце у цьогорічному конкурсі посів українець Олександр Желіба (користувач Krutyvuss). За місяць конкурсу він створив нових 215 статей, за які отримав 1575 конкурсних балів.

Олександр є викладачем Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та співавтором посібників з громадянської освіти для закладів середньої та вищої освіти. У спілкуванні з нами він розповів: «Я цікавлюся цією проблемою понад 20 років, з тих пір, як долучився до громадянської освіти. Вважаю, що людство має налагодити гармонійні стосунки з природою та бути не лише споживачем її ресурсів, а й охоронцем.

Саме через поширення вільних знань Вікіпедія робить потужний внесок у захист природного середовища. Відмічу, що громадська організація “Вікімедіа Україна”, яка опікується Вікіпедією, своїй діяльності користується екологічним принципом. Це проявляється у використанні сувенірів з екоматеріалу, сувенірів для багаторазового використання тощо».

До 15 травня в українській Вікіпедії також проходила тематична кампанія «Тиждень здорового довкілля», яка була частиною міжнародного марафону WikiForHumanRights. У ній взяли участь 10 учасників та учасниць, які створили 266 нових статей та покращили 8 наявних. Детальніше про результати кампанії читайте у нашій статті.

Опубліковано у Особистості | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 Responses to Українець переміг у міжнародній кампанії WikiForHumanRights у Вікіпедії

  1. martynukunpukrnet коментує:

    Мої щирі вітання переможцю. Пишаюсь і подальших успіхів і перемог.

    Подобається

  2. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за липень — серпень 2022 року | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за серпень — вересень 2022 року | Вікімедіа Україна

  4. Сповіщення: «Тиждень здорового довкілля» 2023: долучайтеся до захисту природи у Вікіпедії | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s