Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за липень — серпень 2022 року

Про головні події з життя української вікіспільноти та міжнародну Вікіманію розповідаємо у щомісячному дайджесті найважливіших новин від ГО «Вікімедіа Україна» за липень — серпень 2022 року.

Минулі події

20 липня статтю про місто Одесу в англомовній Вікіпедії перейменували із «Odessa» на «Odesa». Читайте більше за посиланням.

21 липня українська Вікіпедія обігнала арабську та посіла 16 місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Детальніше читайте у нашій статті.

До 5 серпня проходив Місячник ілюстрування української природи, присвячений ілюструванню української Вікіпедії та Вікіданих світлинами з фотоконкурсу «Вікі любить Землю». У кампанії попередньо взяли участь 13 учасників та учасниць, котрі опрацювали понад 500 елементів Вікіданих і понад 700 статей української Вікіпедії.

З 11 до 14 серпня тривала міжнародна ​​Вікіманія 2022, яка обʼєднала тисячі вікімедійців та вікімедійниць з усього світу на дискусіях, зустрічах, тренінгах, семінарах та презентаціях. Цьогоріч вперше два дні фестивалю перекладалися українською мовою. Також частина виступів були присвячені Україні, українцям та українкам. 

14 серпня у Києві відбулася локальна вікізустріч, присвячена Вікіманії. У ній взяли участь 14 людей. Детальніше про те, як пройшла ця подія, ми розповімо згодом.

На початку серпня у Вікіпедії вийшов ювілейний сотий випуск Віківісника, який зібрав основні статистичні дані українського розділу онлайн-енциклопедії за липень 2022 року. Рекомендуємо з ним ознайомитися.

Актуальні події та можливості

До 4 вересня триває набір на курс для тренерів курсу «Reading Wikipedia in the Classroom» від Фонду Вікімедіа. Якщо ви хочете стати частиною міжнародного проєкту — заповніть заявку. 25 серпня о 16:30 (за київським часом) відбудеться вебінар для потенційних учасників та учасниць курсу тренерів.

Постійно відбувається прийом заявок на вікігранти — програму підтримки української вікіспільноти, яка допомагає покривати витрати, необхідні для розвитку вікіпроєктів. Детальніше про програму читайте у нашій статті.

Впродовж війни громадська організація «Вікімедіа Україна» надає підтримку представникам української вікіспільноти, які потерпіли від наслідків війни чи стали на захист України. Якщо вам потрібна будь-яка допомога — заповніть анкету за посиланням.

Цікаві публікації

  1. Хто переміг у номінації «Вікімедійці року»?
  2. Українець переміг у міжнародній кампанії WikiForHumanRights у Вікіпедії
  3. Чи впливає місце народження на вірогідність появи статті про вас у Вікіпедії? Аналіз на прикладі Франції
  4. Nature protection and battles at the forefront – Oleg Andros’ story

Міжнародні події

​​14 серпня на міжнародній Вікіманії 2022 традиційно оголосили переможців номінації «Вікімедійці року». Цьогоріч головну відзнаку отримала Ольга Паредес з Болівії.

26–28 серпня в Естонії відбудеться щорічна зустріч вікіпедистів «Літні дні» (Suvepäevad) 2022. Щоб зареєструватися на участь — заповніть цю форму.

14—16 жовтня у Охриді (Північна Македонія) відбудеться щорічна конференція Wikimedia CEE Meeting 2022.

Опубліковано у Поточні події, Щомісячний дайджест | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s