Проголосуйте на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа

До 6 вересня тривають вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Це важлива подія для міжнародного вікіруху, тому досвідченим редактор(к)ам Вікіпедії варто обов’язково віддати свій голос. У цьому дописі розповідаємо про те, чому потрібні ці вибори, як вони проходять і як проголосувати.

Рада повірених Фонду Вікімедіа на Вікіманії 2015 у Мексиці. Фото: Pierre-Selim Huard, CC BY 4.0

Що таке Рада повірених Фонду Вікімедіа і чому вона важлива?

Фонд Вікімедіа — це глобальна некомерційна організація із центром у США, яка забезпечує критичну інфраструктуру для вільних знань, зокрема підтримує роботу Вікіпедії та інших вікіпроєктів.

Фонд не займається написанням статей Вікіпедії та не керує спільнотою волонтерів-редакторів. Однак робить багато іншої важливої роботи — серед іншого, підтримує технічну інфраструктуру Вікіпедії, організовує збір пожертв на роботу проєкту, надає юридичну підтримку, розбудовує глобальні партнерства, підтримує спільноту волонтерів і місцеві організації на кшталт «Вікімедіа Україна».

Рада повірених (англ. Board of Trustees) є керівним органом Фонду. Вона не займається оперативним управлінням організацією, але приймає ключові стратегічні рішення: наприклад, затверджує стратегічні плани і наймає та звільняє виконавчого директора організації.

Як підсумувала минулого року українська вікіпедистка Віра Моторко, «найважливіше можна звести до двох тверджень: Рада вирішує, на що будуть витрачені гроші Фонду, і Рада вирішує, як будуть змінюватися проєкти Вікімедіа».

Рада може налічувати 16 людей, зараз їх 11. Частину з них обирає спільнота, а частину призначає сама Рада. Історично постійне місце має засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз. Очолює Раду повірених зараз українка Наталія Тимків.

Вибори, які проходять, мають на меті визначити двох повірених, котрі увійдуть до Ради пізніше цього року.

Хто може голосувати?

Голосувати можуть усі досвідчені й активні редактор(к)и проєктів Вікімедіа.

За базовими критеріями, щоб мати можливість голосувати, ваш обліковий запис повинен:

 1. не бути заблокованим у більш ніж одному вікіпроєкті;
 2. не бути ботом;
 3. мати не менше 300 редагувань, зроблених до 5 липня 2022, сумарно у вікіпроєктах;
 4. мати не менше 20 редагувань, зроблених між 5 січня та 5 липня 2022.

Щоб швидко перевірити відповідність базовим критеріям права голосу для редакторів, можна скористатися інструментом AccountEligibility.

Також є низка інших груп людей, котрі мають право голосувати навіть якщо не відповідають наведеним вище критеріям (наприклад, працівники і підрядники Фонду та афіліатів руху Вікімедіа). Детальніше про критерії права голосу читайте за посиланням.

Як виглядають вибори?

Вибори складаються із кількох стадій. Детальніше про процес можна прочитати на порталі виборів на Мета-вікі, але якщо коротко — на цьому етапі голосують члени спільноти, і вони можуть обирати із шести кандидатів:

 1. Міхал Бучинський
 2. Шані Евенштайн
 3. Тобечукву Прешес Фрайдей
 4. Кунал Мехта
 5. Фарах Джек Мустаклем
 6. Майк Піл

Це короткий список, який був сформований за результатами голосування на попередній стадії, де голоси віддавали вікімедійні організації.

За кого голосувати? 

Це повністю ваш вибір. На цій сторінці доступно чимало матеріалу про кандидатів, зокрема їх відеозвернення та заяви, на основі яких можна скласти свою думку про них.

У липні — на попередній стадії виборів, де голосували організації — Правління «Вікімедіа Україна» зробило свій вибір; його ви можете переглянути за посиланням.

Як і де голосувати?

Проголосувати можна за цим посиланням; для цього обов’язково потрібно увійти у свій вікімедійний обліковий запис. Голосування завершується 6 вересня 2022 року.

При голосуванні система попросить вас проранжувати кандидатів від найбільш бажаного до найменш бажаного. Тобто у полі «Preference 1» маєте вказати людину, яку найбільше хочете бачити в Раді повірених; у полі «Preference 2» — людину, яка на другому місці у ваших вподобаннях; і так далі. 

Вам не обов’язково заповнювати усі шість полів; можете проголосувати лише за кількох найбільш бажаних людей.

Опубліковано у Поточні події | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Проголосуйте на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа

 1. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за серпень — вересень 2022 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s