Уже шостий місяць поспіль ми розповідаємо історії українських вікімедійців та вікімедійниць під час повномасштабної війни. Усі історії читайте за посиланням.

Євген Букет (користувач Jbuket) — український краєзнавець, журналіст та громадський діяч. Також він є досвідченим вікімедіцем, редагує вікіпроєкти уже понад 14 років. У 2013 році Jbuket був серед ініціаторів фотоконкурсу Wiki Loves Earth — міжнародної кампанії з наповнення Вікісховища світлинами пам’яток природи.
24 лютого 2022 року Євген прокинувся разом з родиною від звуків вибухів. З соцмереж вони дізналися що росія почала повномасштабне вторгнення в Україну.
Поки дружина збирала необхідні речі, Євген поїхав на роботу — в інформаційне агентство АрміяInform. Керівництво дало дозвіл працювати дистанційно, тож ввечері цього дня він з родиною виїхав у Київську область, оскільки тоді здавалося, що залишатися у столиці небезпечно. Утім, наприкінці лютого російська армія захопила селище Макарів, поблизу якого розташоване село, куди евакуювалася родина Євгена.
Фото використано з дозволу автора.
Євген так згадує ті події: «Ми з родиною поїхали до батьків на Київщину та опинилися в епіцентрі боїв, які точилися за півтора десятка кілометрів від села, у якому ми знаходилися. У прифронтовій зоні були суттєві перебої зі світлом, зв’язком та інтернетом».
Саме тому після початку повномасштабної війни Євген більше місяця не редагував Вікіпедію. Перші «воєнні» правки він зробив аж 25 березня. Вони стосувалися місць і подій, про які він знав не лише з новин, але й з власного досвіду: писав про бої за Макарів та Ясногородку. 28 березня він створив нову статтю про померлого у вимушеній евакуації через ворожу агресію колегу-краєзнавця Сергія Івановича Кота.
Загалом березень 2022 року для Євгена як для вікіпедиста був абсолютним антирекордом за всі 11 років редагування вікіпроєктів — він зробив лише 5 редагувань в українській Вікіпедії.

Уже в квітні, коли українська армія вигнала російських окупантів з Київщини, внесок Євгена у вікіпроєкти повернувся до довоєнних показників. Він традиційно пише на різні теми, що цікавлять його як краєзнавця, журналіста та й звичайну людину.
«Вважаю, що редагувати Вікіпедію під час війни важливо. Адже вільна інтернет-енциклопедія — потужна зброя в інформаційному протистоянні» — розповідає Євген Букет.
Євген також намагається брати участь у тематичних тижнях. Зокрема, в травні він став активним учасником «Тижня музеїв 2022» та взяв участь у міжнародній акції #1Lib1Ref.
На початку травня Євген Букет з родиною повернувся до Києва: «мене викликали на роботу і відтоді щоденно з колегами працюємо, наближаючи Перемогу».
За час повномасштабної війни на сайті інформагентства АрміяInform зʼявилися понад 70 авторських публікацій Євгена. Крім того, він взяв участь у організації трьох експертних круглих столів на теми «Російсько-українська війна в контексті конфліктів світу», «Інформаційні війни сучасності» та «Українська незалежність і державність: історія та перспективи».
У липні разом з колегами Євген запустив новий історичний проєкт «30 війн із Zаклятим сусідом», де у коротких відеороликах та інфографіках розповідає про багатолітню історію боротьби України з росією.
Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за серпень — вересень 2022 року | Вікімедіа Україна