У Вікіпедії триває Європейська весна

З 1 по 30 квітня у Вікіпедії пройде конкурс статей «Європейська весна» — українська частина міжнародного конкурсу CEE Spring. Це конкурс статей, який вікімедійці з Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) започаткували ще 2015 року, щоб розповідати про цю частину світу у Вікіпедіях тими мовами, якими говорять у ЦСЄ.

Джерело у Вікісховищі: https://w.wiki/39G2

Це також один із найбільших конкурсів статей, у яких можуть брати участь дописувачі української Вікіпедії. У попередні роки учасники й учасниці українського змагання були одними з найбільш продуктивних серед усіх вікіспільнот, що провоять конкурс. Зокрема минулого року вдалося встановити черговий рекорд, покращивши й доповнивши понад 3800 статей за 2,5 місяці змагання.

Цього року вже сьомий конкурс CEE Spring пройде в понад 30 мовних розділах Вікіпедії. Створювати та покращувати статті можна про 38 спільнот: йдеться не лише про суверенні держави (Болгарія, Албанія, Польща, Чехія та інші), а й спільноти чи регіони (наприклад, мовна спільнота есперанто).

«Європейська весна вже сьомий рік поспіль допомагає урізноманітнити контент Вікіпедій мовами країн Центральної та Східної Європи, зібрати об’єктивну інформацію про культуру, історію, науку, видатних особистостей різних спільнот і держав регіону, що буде доступна мільйонам читачів вільної енциклопедії. Учасники української частини конкурсу пишуть українською про країни і спільноти регіону, тоді як в інших мовних розділах вікіпедисти розповідають про Україну. Саме завдяки конкурсантам попередніх років українською з’явилися статті про культуру Білорусі, уряд Естонії, фауну Албанії. Водночас низка тем ще не розкриті, а багато статей потребують покращення», — розповів Микола Козленко, член організаційного комітету української частини конкурсу CEE Spring 2021.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до змагання в українському розділі Вікіпедії і протягом квітня створювати нові чи доповнювати вже наявні статті про країни та спільноти Центральної і Східної Європи (окрім України). Статті можуть бути присвячені культурі, політиці, науці, видатним представникам, історичним подіям та іншим значимим темам, що відповідають умовам конкурсу і правилам Вікіпедії.

Детальні умови участі та перелік статей, пропонованих до створення й покращення, ви знайдете на сторінці конкурсу у Вікіпедії: spring.wikimedia.org.ua. Змагання також пройде в сестринських вікіпроєктах — Вікіцитатах та Вікімандрах.

Як і в попередні роки, «Європейську весну» в Україні проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». У 2021 році також буде організована спеціальна номінація, присвячена Польщі, за підтримки Польського Інституту у Києві. Інша спеціальна номінація буде присвячена Чехії і підтримана Чеським центром у Києві.

Також за підтримки партнерів відбудуться вебінари із редагування Вікіпедії, приєднатися до яких зможуть усіх охочі. Тренінги проведуть досвідчені вікіпедисти. Деталі реєстрації будуть опубліковані найближчим часом, стежте за новинами конкурсу.

Усі учасники й учасниці конкурсу зможуть позмагатися за цінні призи. Зокрема сертифікати інтернет-магазинів отримають 10 учасників із найбільш якісними статтями, троє учасників із найбільшим обсягом внеску, а також автори «добрих» чи «вибраних» статей. Також передбачені подарунки в межах спеціальних номінацій та заохочувальні призи за найбільшу кількість балів у кожній із регіональних і тематичних категорій.

Постійним учасникам і учасницям конкурсу варто звернути увагу на те, що до формату оцінювання і визначення переможців було внесено кілька змін, які спрямовані на заохочення якості:

  • Найбільша зміна — вводиться окрема основна номінація для найкращих статей, автори яких отримають цінні призи.
  • Натомість призи за перемоги у категоріях будуть меншими, ніж торік.
  • Також при оцінюванні додаткові бали можна буде отримати за покращення уже наявних статей (додатковий коефіцієнт, якщо стаття існувала в українській Вікіпедії до 30 березня і мала не більше 10 тисяч байтів розміру).
  • Зрештою, цьогоріч додатковий коефіцієнт за оригінальні (=не перекладені з інших мовних розділів) статті буде вищим, ніж минулого року.

Детальні умови конкурсу читайте за посиланням.

Читайте також: 

Опубліковано у Анонси, Конкурси, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to У Вікіпедії триває Європейська весна

  1. Сповіщення: У конкурсі Wikimedia CEE Spring стартує тиждень, присвячений Україні | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Долучайтеся до конкурсу «Європейська весна» 2023 | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s