Щороку «Вікімедіа Україна» збирає українську вікіспільноту на Вікіконференції — масштабній події, присвяченій Вікіпедії, її сестринським вікіпроєктам та вільним знанням. Цьогорічна конференція пройде 2—3 жовтня; вперше — у гібридному форматі: зустрічі у кількох містах України та онлайн-програма. Зараз ми відкриваємо реєстрацію та збір пропозицій до програми, вони триватимуть до 20 вересня. Розповідаємо про те, як виглядатиме конференція і як до неї долучитися.

Метою Вікіконференції є зібрати спільноту Вікіпедії та інших вікіпроєктів, аби познайомитися, поділитися досвідом, порадіти успіхам одне одного і обговорити розв’язання спільних проблем. Це також можливість показати українській спільноті міжнародний досвід та організувати корисні тренінги.
Традиційно ми проводили Вікіконференцію в одному місті, від Києва до Херсона, де збирали вікіспільноту з усієї України та з-поза неї (у 2020 році конференція пройшла онлайн). Умови пандемії COVID-19 не дозволяють усім охочим зустрітися в одному місці, тому цьогорічна конференція складатиметься із онлайн-частини та чотирьох вікізустрічей у різних містах.
Перший конференційний день — субота 2 жовтня — буде онлайновим. У неділю 3 жовтня конференція буде поділена на вікізустрічі у чотирьох містах України — Київ, Харків, Львів і Турбів (Вінницька область).
Якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, ми можемо скасувати зустрічі у деяких містах чи й повністю перенести конференцію в онлайн-формат. Утім, сподіваємося, що в цьому не буде потреби, і зможемо зустрітися наживо на початку жовтня.
Як долучитися до конференції
Щоб подати заявку на участь у конференції, потрібно до 20 вересня включно заповнити анкету за посиланням.
Участь у конференції безкоштовна, для учасників і учасниць вікізустрічей буде передбачене харчування. При реєстрації можна подати заявку на стипендію на проїзд та проживання.
Якщо у вас немає великого досвіду роботи з Вікіпедією, ми все одно заохочуємо вас подати заявку на участь, але наголошуємо, що Вікіконференція є у першу чергу подією для членів та членкинь вікіспільноти. На цій події ми не будемо навчати редагуванню Вікіпедії чи іншим основам роботи із вікіпроєктами.
Як подати пропозиції до програми
Вікіконференція матиме загальну онлайнову програму на перший день, а також окремі програми для кожної із недільних вікізустрічей. Ми будемо раді вашим пропозиціям обговорень, тренінгів, презентацій та інших сесій.
Якщо ви хотіли б виступити на конференції або просто маєте побажання до програми, подавайте заявку чи залишайте коментар на цій сторінці.
Контакти організаторів
Із усіма питаннями пишіть на електронну адресу організаційного комітету wmuacon@wikimedia.org.ua або на сторінці обговорення на сайті «Вікімедіа Україна».
Підписуйтеся на інформаційні ресурси «Вікімедіа Україна», щоб стежити за новинами конференції та інших проєктів організації.
Дякую за новину! Ще мене зацікавило зображення на початку замітки – там де силует України. Скажіть, будь ласка, який був використаний алгоримт чи підходи? Наскільки я розумію, це певне наближення триангуляції поверхні, де за вузли взяли точки розташування обласних центрів. А за яким принципом поєднувалися лінії? Пробачте, якщо мої питання дивні або недроечні, але мене справді зацікавила і заворожила ця картинка. Дякую!
ПодобаєтьсяПодобається
Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за серпень—вересень | Вікімедіа Україна
Сповіщення: Вікіконференція 2021: що приховує новий логотип? | Вікімедіа Україна
Сповіщення: Щорічна Вікіконференція пройде 2—3 жовтня — долучайтеся! — Стацюй свою дисертацію в бібліотеці