У Києві пройшов форум «20 років Вікіпедії: успіхи та перспективи»

21—22 серпня у Києві проходив форум «20 років Вікіпедії: успіхи та перспективи», який організувала ГО «Вікімедіа Україна».  У ньому взяли участь 45 учасників та учасниць з усієї України. Форум став продовженням міжнародної Вікіманії для української вікіспільноти. Про те, як проходила перша велика офлайн-зустріч цього року, розповідаємо у цьому дописі.

Форум тривав два дні, його програма передбачала 8 доповідей та стільки ж бліц-промов. Його фокусною темою стало 20-річчя Вікіпедії. 45 учасників та учасниць зібралися у Києві, щоб проаналізувати минулі здобутки, зафіксувати теперішній стан розвитку вікіруху й обговорити плани на майбутнє.

Про що говорили

У перший день форуму координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк поділився досягненнями організації за 2021 рік. Волонтерка та членкиня Ради повірених Фонду Вікімедіа Наталія Тимків (Antanana) розповіла про важливі новини міжнародного вікіруху та роль у них української спільноти

Розповіли про найцікавіше та поділилися своїми враженнями від участі у конференції Вікіманія 2021 Віра Моторко (Ата), Богдан Мельничук (Base), Наталія Ластовець (EleNte) та Микола Приходько (Nickispeaki). Програмний офіцер Фонду Вікімедіа Асаф Бартов поділився порадами стосовно мотивування та утримання волонтерів.

Під час бліц-промов Віра Моторко розповіла що потрібно знати про вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа; Павло Костін доповідав про перспективи запровадження «свободи панорами» в Україні; Євген Букет розповів про вільні ліцензії для українських ЗМІ, а Юрій Пероганич — про інструменти для прискорення і полегшення редагування вікіпроєктів.

Другий день форуму розпочався з виступу Ганни Осадчук та Наталії Ластовець про досвід впровадження та майбутнє Освітньої програми Вікіпедії. Під час бліц-промов про досвід впровадження Освітньої програми у різних регіонах України розповіли Олег Кущ, Марина Чала та Галина Качуровська. Про підтримку спільноти Вікіпедії від ГО «Вікімедіа Україна» розповідав координатор програм організації Антон Процюк.

Сергій Петров (Kharkivian) провів дискусію про розвиток локальних вікіспільнот, а Віра Моторко розповіла про покращення стаціонарної версії (Desktop Improvements) в українській Вікіпедії. Анатолій Луцюк (Yakudza) провів обговорення на тему «Булінг і мобінг у Вікіпедії».

Результати форуму і що далі

Проведення форуму в офлайн дозволило великій кількості членів української спільноти Вікіпедії зустрітися наживо вперше з початку пандемії. Учасники форуму мали змогу обговорити стратегію розвитку української вікіспільноти та її роль у міжнародному вікірусі. Багато сесій супроводжувалися активними дискусіями.

У зворотному відгуку після форуму учасники й учасниці відзначили, що «програма форуму була насиченою та уже інформативною», а сама подія допомогла організувати «зустрічі із вікі-друзями та нові цікаві знайомства». Більшість опитаних високо відзначили сесії про мотивування й утримання волонтерів, а також блок виступів про Освітню програму Вікіпедії.

З презентаціями доповідачів та іншими корисними матеріалами можна ознайомитися за цим посиланням.

2—3 жовтня «Вікімедіа Україна» проведе наступну велику подію для спільноти — щорічну Вікіконференцію. Якщо дозволить епідеміологічна ситуація, вона пройде в «гібридному» форматі: з онлайн-програмою, до якої можна буде долучитися з будь-якої точки світу, а також підтримаємо вікізустрічі одразу у кількох містах України. Уже незабаром ми оголосимо реєстрацію та збір пропозицій для програми. 

Опубліковано у Конференції, Публічні заходи | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to У Києві пройшов форум «20 років Вікіпедії: успіхи та перспективи»

  1. Світогор Лелеко коментує:

    Задоволений форумом «20 років Вікіпедії: успіхи та перспективи». Дякую всім за цікаві доповіді і яскраві дискусії. І головне – за щирі Українські серця.

    Подобається

  2. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за серпень—вересень | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: «Будні івент-менеджера. Версія 2022» — історії волонтерства Олександра Котляра та Анастасії Петрової | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s