Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за травень — червень 2022 року

Про те, чим жила українська вікіспільнота у травні — червні 2022 року, розповідаємо у новому щомісячному дайджесті від ГО «Вікімедіа Україна».

У травні — червні 2022 року відбулися такі події:

31 травня ГО «Вікімедіа Україна» відсвяткувала своє 13-річчя. Дякуємо усім, хто з нами! Вступайте до лав громадської організації або ж приєднуйтеся як волонтер(ка) до проєктів, які вас цікавлять.

До 8 травня 2022 року у Вікіпедії проходив міжнародний марафон WikiGap Challenge, присвячений створенню та покращенню статей про видатних жінок. У ньому взяли участь 43 учасники та учасниці, які створили або покращили 2560 статей. Детальніше про результати читайте у нашій статті.

До 15 травня за підтримки ГО «Вікімедіа Україна» вперше в українській Вікіпедії проходила тематична кампанія «Тиждень здорового довкілля». У тематичному тижні взяли участь 10 людей, які створили 266 нових статей та покращили 8 наявних. Детальні результати кампанії можна переглянути тут.

До 31 травня у Вікіпедії тривав конкурс статей «Європейська весна», присвячений Центральній та Східній Європі. За 10 тижнів учасники та учасниці кампанії створили та покращили у Вікіпедії понад 800 статей про Україну. 

31 травня о 14:00 ГО «Вікімедіа Україна» спільно з ГНПУ імені Олександра Довженка провели публічну лекцію на тему «Геноцид кримськотатарського народу: історія депортації та сучасний аспект». Запис лекції — на нашому каналі YouTube

До 5 червня тривала міжнародна акція для бібліотекарів та бібліотекарок #1Lib1Ref. Її мета — покращити перевіреність фактів у Вікіпедії та допомогти наповнити найбільшу онлайн-енциклопедію посиланнями на авторитетні джерела. Наразі організатори підбивають результати.

Із 5 жовтня до 5 листопада 2021 року у Вікіпедії проходив конкурс «Культурна спадщина та видатні постаті». Нещодавно стали відомі його переможці та детальні результати; 54 користувачів та користувачок внесли більше тисячі правок із гештеґом #biblio2021 до понад 830 статей. Детальніше читайте у нашій статті.

Актуальні можливості:

Впродовж війни громадська організація «Вікімедіа Україна» надає підтримку представникам української вікіспільноти, які потерпіли від наслідків війни чи стали на захист України. Якщо вам потрібна будь-яка допомога — заповніть анкету за посиланням.

Постійно відбувається прийом заявок на мікрогранти, підтримку тематичних місячників та надання стипендій на участь у тренінгах.

Цікаві публікації за останній місяць:

Історії вікімедійців під час війни: 

Опубліковано у Поточні події, Щомісячний дайджест | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s